Депутати Запорізької міськради не підтримали чергову петицію щодо вилучення земельної ділянки для скверу Дениса Тарасова

Позачергова сесія Запорізької міської ради восьмого скликання, 24 квітня 2024 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

24 квітня на позачерговій сесії Запорізької міської ради (ЗМР) депутати не підтримали петицію №7 щодо вилучення земельної ділянки площею понад 2,5 га, яка нині знаходиться в оренді ТОВ "ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ", для створення скверу імені Дениса Тарасова (колишній сквер Яланського).

Про це з сесійної зали повідомляють кореспонденти Суспільного.

Так, депутати міськради на позачерговому засіданні винесли на розгляд голосування електронну петицію №7 "Про вилучення земельної ділянки (загальною площею 2,5 га) для створення скверу імені Дениса Тарасова".

Рішення щодо вилучення земельної ділянки ТОВ "ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ" більшість депутатів не підтримала:

 • "за" проголосували 12 депутатів;
 • "утримались" 25 депутатів.

Новопризначена секретарка Запорізької міської ради Регіна Харченко після голосування зазначила:

Регіна Харченко, секретарка Запорізької міської ради від 24 квітня 2024 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Небайдужим мешканця, орендарям, органам виконавчої влади треба сідати разом за один великий круглий стіл і вирішувати спільно це питання, обговорювати його і знаходити, щоб і жителі були задоволені і орендар щось сплачував до бюджету".

Раніше Суспільне повідомляло, що на сайті "Dem. Місцеві петиції" зареєстрували петицію з пропозицією вилучити земельну ділянку, що знаходиться в оренді ТОВ "ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ", для створення на її території скверу імені Дениса Тарасова (колишній сквер Яланського) у місті Запоріжжя.

Що відомо про справу щодо визнання противоправними та скасування рішень міськради про передачу скверу імені Дениса Тарасова (колишній сквер Яланського)

 • 9 лютого у мало відбутися судове засідання у справі щодо скасування рішень Запорізької міської ради про передачу скверу імені Дениса Тарасова під будівництво. Проте розгляд справи перенесли на 5 березня.
 • 4 серпня 2023 року апеляційний суд повернув на розгляд суду першої інстанції позовну заяву щодо скасування рішень Запорізької міської ради про передачу скверу імені Дениса Тарасова (колишній сквер Яланського) під будівництво торгово-розважального комплексу компанії ТОВ "ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ". Дізнатися більше про суть справи та її хід можна у нашому матеріалі.

Що відомо про Дениса Тарасова на честь якого було перейменовано сквер

Денис Тарасов — запорізький волонтер, адвокат, правозахисник та екоактивіст, який 5 років опікувався долею скверу Яланського у центрі Запоріжжя, турбувався про безпритульних та координував громадський рух протидії наркотикам. З перших днів повномасштабного вторгнення став до лав ЗСУ та, навіть перебуваючи на фронті, продовжував відстоювати інтереси людей. 8 січня 2023 року він загинув у Донецькій області.

У березні 2023 року сквер Яланського перейменували на сквер Дениса Тарасова.

Що відомо про справу скверу імені Дениса Тарасова (колишній сквер Яланського)

 • 4 березня 2024 стало відомо, що ТОВ "ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ" звернулося до суду з вимогою скасувати рішення міської ради "Про перейменування скверу Яланського на сквер Дениса Тарасова у місті Запоріжжя" у частині щодо розташування скверу.
 • 9 лютого 2024 року мало відбутися судове засідання у справі щодо скасування рішень Запорізької міської ради про передачу скверу імені Дениса Тарасова під будівництво;
 • 6 лютого 2024 року у Запоріжжі вчергове створили петицію з вимогою вилучити земельну ділянку для скверу Тарасова
 • 8 серпня 2023 року апеляційний суд повернув на розгляд суду першої інстанції позовну заяву щодо скасування рішень Запорізької міської ради про передачу скверу імені Дениса Тарасова (колишній сквер Яланського) під будівництво торгово-розважального комплексу компанії ТОВ "ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ"
 • 17 березня 2023 року була зареєстрована петиція щодо розірвання договору оренди з ТОВ "ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ", що за три доби набрала необхідну для розгляду кількість голосів та була винесена на позачергову сесію Запорізької міської ради 31 травня 2023 року. Проте депутати її не підтримали.
 • 3 березня 2023 року сквер Дениса Тарасова отримав нову назву нещодавно, третього березня 2023 року.
 • 13 липня 2022 року, Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу Запорізької міськради та фірми "ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ", скасувавши постанову Апеляційного суду. Тобто, Верховний суд залишив у силі рішення суду першої інстанції залишити землю в оренді у "ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ";
 • 19 січня 2022 року Верховний суд призупинив рішення про скасування договорів на оренду землі скверу Яланського.
 • 12 січня 2022 року Запорізька міськрада подала до Верховного суду касаційну скаргу щодо апеляції;
 • 8 грудня 2021 року Денис Тарасов зареєстрував петицію про створення парку Громади на місці скверу Яланського. Петиція набрала необхідну для розгляду кількість голосів;
 • 1 грудня 2021 року, Апеляційний суд Запоріжжя визнав недійсними договори оренди землі та скасував рішення Запорізької міської ради щодо передання цих земельних ділянок в оренду фірмі "ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ";
 • Денис Тарасов особисто опікувався майбутнім парком. У січні 2021 року він виступив співорганізатором акції "Різдвяна алея", де містяни висадили близько 20 хвойних дерев у парку.
 • Землю скверу Яланського у довгострокову оренду взяло ТОВ "ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ", яким володіє Володимир Кальцев. У 2018 році він оголосив, що планує звести тут торгово-розважальний центр із парком. 7 серпня того ж року у скверу Яланського були спиляні майже всі дерева. Після цього у парку відбувались численні акції протесту проти будівництва. Також з 2018 року громадські активісти ведуть судові тяжби з приводу повернення парку громаді;
 • Земля під сквером Яланського знаходиться у довгостроковій оренді на 49 років за договором № 040926100471 від 03.03.2009 року у товариства "ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ" (ЄДРПОУ 34748713), яким керує Володимир Кальцев;

Більше про історію боротьби за сквер у місті Запоріжжя читайте тут.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram