У Запоріжжі волонтери виготовляють гемостатичні губки та репеленти для військових

Гемостатичні губки та репеленти для військових. Фото: Суспільне Запоріжжя

У Запоріжжі волонтери виготовляють за власною технологією гемостатичні губки та репеленти для військових. За півтора роки роботи безоплатно передали на фронт 21 тисячу губок та понад 13 тисяч флаконів спрею від кліщів та комарів. У майбутньому планують запустити виробництво турнікетів.

Про особливості своєї роботи волонтери розповіли кореспондентам Суспільного.

Понад 350 гемостатичних губок щотижня створюють волонтери однієї з громадських організацій Запоріжжя. Цей виріб допомагає швидко зупинити кровотечу, розповідає Євген Михальченко:

"Вона створює основний згусток крові, дозволяє йому легше формуватися за рахунок її властивості. До складу входять матеріали з певної пористості, що дозволяє виділити певні клітинні структури та забрати воду звідти. Тобто вона забирає на себе частину води та спонукає формуванню тромбу. Вона не цементує рану, вона виймається повністю з тампоном, а весь згусток виводиться, рана промивається й хірургом ушивається".
Євген Михальченко, волонтер ГО. Фото: Суспільне Запоріжжя

Гемостатична губка. Фото: Суспільне Запоріжжя

Волонтери виготовляють гемостатичні губки. Фото: Суспільне Запоріжжя

Один з етапів виготовлення гемостатичних губок. Суспільне Запоріжжя

Волонтери виготовляють губки за власною технологією з літа 2022 року. За цей час зробили понад 21 тисячу виробів, які безоплатно передали військовим на різні напрямки фронту, зазначає керівник громадської організації Сергій Малишев:

"Не можна сказати, що тільки на Запорізький напрямок, бо коли наші бригади виводять кудись на ротацію, ми ж продовжуємо підтримувати зв’язок — це близько 70 великих підрозділів. У нас тільки стабілізаційних пунктів, з якими ми співпрацюємо, вже понад 14".
Сергій Малишев, керівник громадської організації. Фото: Суспільне Запоріжжя

Один з етапів виготовлення гемостатичних губок. Фото: Суспільне Запоріжжя

Один з етапів виготовлення гемостатичних губок. Фото: Суспільне Запоріжжя

Створюють губки з пінополіуретану. Спочатку нарізають на квадрати 9 на 9, а потім змочують у розчині та залишають сушити при температурі 60 градусів на 3-4 доби, каже Євген Михальченко:

"Після цього вони будуть упаковані в поліетилен, вакуумовані. Потім ми такі пакунки відправляємо на стерилізацію на підприємство в Одеську область. Вони стерилізуються протягом трьох діб радіаційним опроміненням, а після цього повертаються до нас".
Один з етапів виготовлення гемостатичних губок. Фото: Суспільне Запоріжжя

Крім гемостатичних губок, волонтери виробляють для військових репеленти від комарів та кліщів. Торік передали понад 13 тисяч флаконів, розповідає Сергій Малишев:

"Сама формула вона не нова, це найбільш відома речовина — діетиламід, який був широко використовуваний ще з часів В’єтнамської війни, тобто ця сполука з одного боку безпечна й дуже дієва. Діє він до 6 годин. Такого 100 мл флакона вистачить десь на три тижні активного застосування".
Репеленти від комарів та кліщів, які виготовляють волонтери. Фото: Суспільне Запоріжжя

Гроші на виробництво ліків отримують із донатів. Нині збирають на репеленти, каже Сергій Малишев:

"Коли ми зберемо 75 тисяч, ми зможемо закупити першу 200 літрову діжку. Взагалі нам потрібно тільки 150 тисяч, з яких ми зможемо виробити 13 200 флаконів. Якщо ми, наприклад, отримаємо необхідне фінансування, то десь за два тижні зможемо розлити цю кількість. По проєкту репелента, у нас десь 60 тисяч зібрано".

За словами Сергія, надалі планують організувати виробництво турнікетів, для цього вже мають відповідний проєкт.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber