Від'єднали ЗАЕС від енергосистеми України: СБУ оголосила підозру двом громадянам Росії

Атакіщев Едуард та Горбунов Андрій, громадяни РФ, підозрювані СБУ. Фото: Служба безпеки України

Служба безпеки України (СБУ) повідомила про підозру двом громадянам РФ у порушенні законів та звичаїв війни та підбурюванні до вчинення держзради. За даними слідства, підозрювані організували від'єднання Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) від єдиної енергосистеми України.

Про це сьогодні, 23 квітня, повідомили у Службі безпеки України.

За даними слідства, двоє підозрюваних — Атакіщев Едуард та Горбунов Андрій — громадяни РФ, які раніше працювали на Ростовській атомній електростанції. Після захоплення території ЗАЕС окупаційна влада у жовтні 2022 року призначила чоловіків на посаду заступника директора станції та його підлеглого:

"Підозрювані займалися «інтегруванням» енергооб’єкта до структури «Росатома» та приєднанням технологічних потужностей станції до енергетичної системи РФ".

Окрім цього, за даними слідства, підозрювані підбурювали працівників ЗАЕС укладати трудові договори з окупаційною владою, а у разі відмови — погрожували переслідуванням силовими структурами РФ.

Чоловікам повідомили про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 (Порушення законів та звичаїв війни) та ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 (Підбурювання до вчинення державної зради в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. Якщо їхню провину буде доведено, їм загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber