До 10 років позбавлення волі засудили колишнього заступника головного інженера ЗАЕС Юрія Чернічука

ЗАЕС. Фото: УНІАН

У Запоріжжі суд визнав винним в пособництві РФ колишнього заступника головного інженера ЗАЕС Юрія Чернічука, який за даними слідства, добровільно пішов на співпрацю з росіянами та очолив тимчасово захоплену Запорізьку атомну електростанцію.

Про це сьогодні, 18 квітня, повідомив міський голова Енергодара Дмитро Орлов.

Слідство встановило, що Юрій Чернічук обійняв посаду першого заступника генерального директора "Акционерного общества "Эксплуатирующая организация Запорожской АЭС"— директора "Обособленного подразделения "Запорожская атомная электростанция" та схиляв працівників ВП "Запорізька АЕС" підписувати контракти з окупантами й допомагав реалізувати накази РФ:

"Вчинив дії, спрямовані на відключення комутаційного обладнання системи мережі передачі даних на території ВП "Запорізька АЕС", що унеможливило контроль за станом реакторних установок та іншого технологічно важливого обладнання, а також прийняття управлінських рішень керівництвом ДП НАЕК "Енергоатом", — йдеться у повідомленні Ленінського районного суду Запоріжжя.
Юрій Чернічук. Фото: Енергоатом

12 квітня 2024 року Юрія Чернічука суд визнав винним за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України (Пособництво державі-агресору) та призначив покарання — 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємствах, установах та організаціях строком на дванадцять років, з конфіскацією всього належного йому майна.

Раніше Суспільне інформувало, що у березні 2023 року Юрію Чернічуку винесли повідомлення про підозру в пособництві державі-агресору.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber