Медики Токмацької лікарні, які виїхали з окупації, отримають зарплатню за півтора року простою

Хортицький районний суд Запоріжжя ухвалив рішення, що 15 медиків Токмацької багатопрофільної лікарні отримають заборговану їм зарплатню за 14 місяців вимушеного простою. Відповідний позов співробітники лікарні подали проти медзакладу у вересні 2023 року.

Сестра-господиня Токмацької багатопрофільної лікарні Світлана Тараненко отримає близько 90 тисяч гривень. Каже, ці кошти — це її заробітна платня за 14 місяців вимушеного простою. Їх від медзакладу довелося стягнути через суд:

Світлана Тараненко, сестра-господиня Токмацької багатопрофільної лікарні. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Я почала звертатися із запитом на всі інстанції аби хоча б, вирішити з нами, що ми будемо далі робити, на що нам одна служба каже, так повинно все бути по закону, інша каже ні, тому що лікарня працює, так вона працює на окупованій території. У нас не враховувався за цей період часу стаж, ми висіли у повітрі".

Світлана Тараненко каже, з окупованого міста виїхала 12 травня 2022 року, адже не змогла працювати під обстрілами. З того часу була вимушена жити на виплати для ВПО, однак, цих грошей не вистачало. Втім, торік 6 грудня медзаклад релокували до Запоріжжя і Світлана знову повернулася до роботи.

Лікарі Токмацької багатопрофільної лікарні. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Деяких взяли на роботу, деяких не взяли, призупинили з ними трудові відносини. Мене взяли на посаду, перевели з посади сестри-господині на молодшу медичну сестру, тоді через півтора місяця мене знов перевели на сестру господиню, вже не соматичного відділення, а КП “Токмацька БЛІЛ” зараз я так і працюю там".

Наталія Анісімова — акушерка-гінекологиня Токмацької лікарні. Каже, аби отримати заборговану зарплатню також разом із іншими колегами писала звернення до поліції, прокуратури, Міністерства охорони здоров’я та НСЗУ. З рідного міста до Запоріжжя жінка виїхала торік 13 квітня:

Наталія Анісімова, акушерка-гінекологиня Токмацької лікарні. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Керівник Токмацької міськради і військової адміністрації нам сказав, що приймає рішення про призупинення трудових відносин, про об’явлення простою, про виплату зарплатні приймає керівник закладу, а він не хоче цього робити і вони на нього вплинути не можуть. За цей час, що ми тут знаходимося, наше керівництво з нами не спілкувалося".
Лікарі Токмацької багатопрофільної лікарні. Фото: Суспільне Запоріжжя

Позов аби стягнути кошти з лікарні за час простою медиків подали у вересні 2023 року. За словами адвокатки Ірини Коломоєць, згідно з законодавством, вони мали на це право, адже Токмацька територіальна громада оголошена зоною бойових дій та окупованою територією, а ті співробітники, які евакуювалися — є вимушеними переселенцями:

Ірина Коломоєць, адвокатка позивачів. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Судовий процес був, було декілька судових засідань, викликалися у якості свідка екскерівник лікарні Пасєвін, однак він жодного разу не з’явився. У вересні 2023 року змінився керівник Токмацької лікарні, яка також не з’явилась до судового засідання".

За словами Ірини Коломоєць, згідно з рішенням суду — працівникам мають виплатити середній заробіток за час простою, а також компенсувати судові витрати.

Що відомо про ситуацію із зарплатою медиків Токмацької лікарні, які виїхали з окупації

Медики Токмацької багатопрофільної лікарні, які виїхали з окупації, понад півтора роки не отримують зарплатню. Про це кореспонденти Суспільного Запоріжжя дізналися у серпні 2023 року. Тоді, адвокатка Ірина Коломоєць розповіла, що готує судовий позов аби стягнути заборговану працівникам заробітну плату.

  • 12 січня відбулося засідання суду у справі колективно позову 15 працівниць Токмацької лікарні щодо виплати заробітньої плати за час вимушеного простою. Під час судового засідання представник Токмацької багатопрофільної лікарні — адвокат Максим Семенов зазначив, що заперечує вимоги позивачів, бо вважає їх не обґрунтованими.
  • 24 січня у Хортицькому районному суді Запоріжжя відбулося чергове засідання у справі 15 медиків Токмацької багатопрофільної лікарні, які виїхали з окупації. Вони вимагали визнати факт вимушеного простою та виплатити їм заборгованість із зарплатні.

Підписуйтесь на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber