Передавав інформацію про ЗСУ: жителя окупованого Бердянська заочно засудили до 15 років увʼязнення за державну зраду

Жовтневий районний суд міста Запоріжжя. Фото: Суспільне Запоріжжя

Жовтневий районний суд міста Запоріжжя заочно визнав винним жителя тимчасово окупованого Бердянська у державній зраді. За матеріалами справи, він передавав інформацію про місцеперебування українських військових, а також допомагав із розселенням армії РФ на ТОТ області.

Про це йдеться у вироці суду від 04.04.2024, розміщеному на сайті Єдиного реєстру судових рішень.

За матеріалами справи, чоловік — уродженець РФ та житель тимчасово окупованого Бердянська на Запоріжжі — передавав російським військовим розвідувальну інформацію про бійців ЗСУ. Серед даних, які передавав засуджений, були мобільні ідентифікатори, анкетні дані та місця перебування колишніх одногрупників військових навчальних закладів, де здобув освіту фігурант справи:

"Встановлено, що фігурант справи здійснював збір інформації стосовно громадян України (зокрема, з-поміж колишніх одногрупників), які мають відношення до ЗСУ, підрозділів територіальної оборони, займались волонтерською діяльністю, шляхом встановлення контактів із колишніми одногрупниками", — йдеться у тексті вироку.

Зазначену інформацію, за даними справи, підсудний передавав командиру 52-го бомбардувального авіаційного полку, який причетний до обстрілу міста Дніпро 14 січня 2023 року, коли загинули 46 людей, та міста Кременчук 27 червня 2022 року, коли загинули 20 людей.

Окрім цього суд встановив, що фігурант справи, який є власником готельно-ресторанного бізнесу, надавав житло у тимчасово окупованому Бердянську для російських військовослужбовців.

Чоловіка заочно визнали винним за ч. 2 ст. 111 (Державна зрада) Кримінального кодексу України. Його засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нині чоловік перебуває на тимчасово окупованій території, відбування покарання розпочнеться після фактичного затримання фігуранта справи.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber