Росіяни вісім місяців утримують у полоні журналістку мелітопольського медіа Анастасію Глуховську — ІМІ

Момент захоплення росіянами журналістів у Мелітополі, Запорізької області, що потрапив на камеру відеоспостереження. Фото: Telegram\ канал "Ріа Мелітополь"

Росіяни викрали та майже 8 місяців утримують у полоні журналістку Анастасію Глуховську з тимчасово окупованого Мелітополя Запорізької області. Спроби рідних розшукати жінку виявились марними, адже окупанти не надають жодних даних про її стан та місцеперебування.

Про це повідомили в Інституті масової інформації (ІМІ) з посиланням на головну редакторку медіа "РІА Мелітополь" Світлану Залізецьку:

"Журналістку Анастасію Глуховську, яку окупанти затримали разом з адміністраторами каналу в серпні 2023 року, утримують у невідомому місці вже майже вісім місяців", — йдеться в повідомленні.

За даними Інституту, 20 серпня 2023 року російські окупанти затримали Анастасію разом з адміністраторами мелітопольських телеграм-каналів. А 29 жовтня 2023 року російська пропаганда оприлюднила сюжет про затриманих медійників, звинувативши їх в тероризмі:

"На відео, серед інших затриманих, упізнали й Анастасію Глуховську, журналістку РІА Мелітополь, яка продовжувала працювати в тимчасово окупованому Мелітополі", — зазначають в ІМІ.

Раніше ім'я журналістки не повідомляли з міркувань безпеки на прохання мами, однак всі спроби родичів знайти Анастасію виявилися марними. Окупанти не надають жодних даних, де перебуває журналістка.

За статистикою ІМІ, станом на 10 квітня в російському полоні перебувають щонайменше 27 медійників.

Раніше Суспільне повідомляло, що 6 травня 2023 року українська журналістка Ірина Левченко та її чоловік Олександр Левченко зникли в тимчасово окупованому російськими військами Мелітополі. За два тижні стало відомо, що подружжя Левченків, без будь-яких пояснень, затримала окупаційна влада. Їх місцезнаходження та стан наразі невідомі.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram