"Це був фактично єдиний дохід для нашої багатодітної родини": історія фермера з села Біленьке Запорізької області

Власник ферми у селі Біленьке, Запорізької області, Сергій Присяжнюк займався розвитком фермерського господарства, зокрема, вирощував каченят та курчат. 23 березня в його ангар влучив російський БПЛА, в результаті зайнялася пожежа, в якій згоріли 1000 пташенят та сільськогосподарська техніка.

Близько чотирьох годин намагалися загасити полум’я та рятували птахів, розповідає Сергій. У цьому йому допомагали сусіди:

Ангар, де зайнялася пожежа. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Дуже сильно горіла сама покрівля. Палала будівля, верхні вікна і вогонь, вже сипалося додолу, почали горіти трактора і все, що було всередині. Почали тут збивати полум’я, дуже швидко потім приїхали і пожежники, дуже було складно тому що, це технічна споруда, дуже велике було займання".
Ангар, де зайнялася пожежа. Фото: Суспільне Запоріжжя

Ангар, де зайнялася пожежа. Фото: Суспільне Запоріжжя

В ангарі, що згорів, знаходилися 4 брудерні кімнати, де вирощували каченят та курчат до місячного віку. Також у будівлі було обладнання для виготовлення корму, будівельні матеріали й техніка, розповідає фермер:

Качки на фермі Сергія Присяжнюка. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Тут було 300 качок, ще 100 ми раніше за декілька днів перегнали, а тут лишалося 300 качки здорової і близько сотні бройлера. Для них був шок, вони 2-3 дні не їли. Два наші трактора, змішувач кормів, обладнання для подрібнення, тут був склад насіння, збіжжя кукурудзи 5 тон, пшениця, вона вся прийшла у повну негідність".
Курчата на фермі Сергія Присяжнюка. Фото: Суспільне Запоріжжя

Ангар, де зайнялася пожежа. Фото: Суспільне Запоріжжя

Зерно, розсипане в ангарі, де зайнялася пожежа. Фото: Суспільне Запоріжжя

Сергій розповідає, ферма була усім для їхньої родини. Каже, крім вирощування птахів, планували до початку вторгнення зробити тут контактний зоопарк, адже утримували коней та поні:

Поні на фермі Сергія Присяжнюка. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Ми спочатку для себе це робили, а потім побачили, що цікаво друзям і знайомим. По-перше, було цікаво це нам, тому що ми хотіли, щоб наші діти їли добре м’ясо і саме спілкування з тваринами та птицею, воно зараз актуально для дітей".
Сергій Присяжнюк, власник ферми. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами Сергія, за тиждень після пожежі встигли лише розселити птахів ,а от завали розбирати ще не починали. Коли ж завершаться слідчі дії — планує в майбутньому відновити ферму.

Ангар, де зайнялася пожежа. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Це був фактично єдиний дохід для нашої багатодітної родини".
Сергій Присяжнюк, власник ферми

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber