Організувала псевдовибори на ТОТ: жительці Запорізької області присудили п'ять років позбавлення волі за колабораціонізм

Фігурантка справи під час її затримання у листопаді 2023 року. СБУ

Суд визнав жительку Чернігівської територіальної громади Запорізької області у колабораційній діяльності. За матеріалами справи, жінка допомагала окупаційній владі організувати проведення виборів восени 2023 року.

Про це сьогодні, 1 квітня, повідомили у пресслужбі Запорізької ОВА.

За матеріалами справи, підсудна торік у вересні добровільно погодилася обійняти посаду секретаря у створеному окупантами місцевому виборчому комітеті — для цього жінка пройшла відповідні курси від Російського центру навчання виборчим технологіям:

"Погодившись на пропозицію окупантів, вона обходила приватні оселі місцевих жителів та закликала їх «проголосувати» за кремлівського «кандидата». Щоб зібрати «потрібну» кількість «голосів», її супроводжували військові РФ. У разі відмови брати участь у фейкових виборах, вона погрожувала місцевим переслідуваннями з боку окупантів".

Зазначається, що за результатами виконаної роботи з організації фейкових виборів на тимчасово окупованій території Запорізької області жінка отримала 5 тисяч доларів США.

У листопаді 2023 року правоохоронці затримали фігурантку справи, коли вона перебувала на Вінниччині у родичів.

Суд визнав фігурантку справи винною за ч. 5 ст. 111-1 (Колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Її засудили до п'яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах влади строком на 10 років. Зазначається, що жінка співпрацювала зі слідством, що було враховано під час вироку.

Підписуйтесь на Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber