"Станції посаджені на нуль": Ігор Сирота про наслідки обстрілів армії РФ по території ДніпроГЕС у Запоріжжі

ДніпроГЕС у Запоріжжі. Наслідки обстрілів по території гідроелектростанції. 22 березня 2024 року. Фото: Запорізька обласна прокуратура

Через масований російський обстріл по території Запоріжжя дві станції Дніпровської гідроелектростанції (ГЕС-1 та ГЕС-2) не працюють. Наразі наслідки обстрілу до кінця невідомі. Зокрема ГЕС-2 має об'ємні пошкодження і їхнє відновлення буде вимагати багато часу.

Про це кореспондентам Суспільного повідомив генеральний директор ПрАТ "Укргідроенерго" Ігор Сирота.

Ігор Сирота, генеральний директор ПрАТ "Укргідроенерго". Генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота. Фото: УНІАН

Як зазначив Ігор Сирота, наразі в ДніпроГЕС не працюють обидві станції ГЕС-1 та ГЕС-2, втім наслідки обстрілу армією РФ наразі відомі не до кінця:

"Станції посаджені на нуль. ГЕС-2, там була пожежа у машиному залі, пошкоджені блочні трансформатори. Наслідки ще до кінця не відомі, але вони об'ємні і по відновленню це буде вимагати багато часу".

Сама споруда ДніпроГЕС теж отримала пошкодження — у ній не працюють затвори:

"Що стосується самої гідроспоруди, то ми теж маємо там прильоти і пошкоджені підкранові балки. Це несе навантаження по підняттю/закриттю затворів. Зараз ми працюємо над тим, що працювали затвори, аби спустити воду з верхньої водойми".

Наразі на території ДніпроГЕС продовжується ліквідація пожежі. Внаслідок пошкодження станції, за словами Ігоря Сироти, можуть бути перебої в постачанні електроенергії. Внаслідок обстрілу по території ДніпроГЕС загиблих немає.

Раніше Суспільне повідомляло, що армія РФ завдала удару по території Дніпровської гідроелектростанції.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber