За заступника голови Запорізької обласної ради внесли заставу у понад три мільйони гривень

Вищий антикорупційний суд. Фото ілюстративне. Фото: УНІАН

За заступника голови Запорізької обласної ради, якого 19 лютого 2024 року викрили на хабарі разом з іншими двома посадовцями, внесли заставу у понад три мільйони гривень.

Про це сьогодні, 27 лютого, телефоном повідомила Суспільному керівниця комунікацій Вищого антикорупційного суду (ВАКС) Олеся Чемерис.

"Застава у розмірі 3 028 000 гривень... Фізична особа внесла за нього заставу. Суд видав відповідну довідку, з якою особа, яка вносила цю заставу, відправилась у місце, де утримувався підозрюваний".

Окрім цього Олеся Чемерис повідомила, що підозрюваному що два місяці мають змінювати або ж залишати як є запобіжний захід, допоки триває досудове розслідування:

"За зразкову поведінку, за клопотанням сторони захисту, цей запобіжний захід може бути більш м’яким обраний в наступне засідання. Якщо він порушує покладені на нього обов'язки, то запобіжний захід може бути змінений на більш жорсткий".

Олеся Чемерис зазначила, що ВАКС наразі немає клопотання про відсторонення заступника голови Запорізької обласної ради від посади.

Що відомо про викриття на хабарі трьох посадовців Запорізької обласної ради

  • 23 лютого Вищий антикорупційний суд та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили, що трьом посадовцям обрали запобіжний захід. Так, заступник голови ЗОР та його помічник мали перебувати під вартою з можливістю внесення застави, депутат облради — під домашнім арештом;
  • 20 лютого 2024 року Національне антикорупційне бюро України і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру трьом посадовцям, зокрема за ч. 4 ст. 369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України;
  • 19 лютого 2024 року Національне антикорупційне бюро України разом зі Службою безпеки України викрили заступника голови Запорізької обласної ради, його помічника та депутата на хабарі одному з директорів медзакладу Запоріжжя.

Що відомо про керівництво Запорізької обласної ради

У голови Запорізької обласної ради Олени Жук є три заступника:

  • Людмила Любім (перший заступник голови ради);
  • Владислав Куценко;
  • Геннадій Фукс.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber