У Запоріжжі громадський транспорт не бере пасажирів на місця для стояння. Що відомо

У Запоріжжі почастішали випадки, коли маршрутки проїжджають повз зупинки. Водії розповідають, що дійсно стали відмовляти перевозити пасажирів, якщо всі місця для сидіння зайняті, адже почастішали випадки штрафів за це.

У ситуації, що склалася — розбиралося Суспільне.

Після роботи не може дістатися додому громадським транспортом жителька Запоріжжя Ольга. Адже маршрутки можуть проїхати повз зупинки. Через це жінка вимушена викликати таксі:

"Транспорт не їздить. Не бере стоячих пасажирів. Постійно, тому що патрульна поліція контролює це все. А таксі 220 гривень, якщо ввечері, то може і 300 гривень коштувати".

Ольга, жителька Запоріжжя. Фото: Суспільне Запоріжжя

Євген — водій 96-го маршруту у Запоріжжі каже: за останній тиждень почастішали штрафи від патрульної поліції. Так, за перевезення більшої кількості пасажирів ніж дозволено передбачено штраф у 170 гривень. Тож аби їх не сплачувати, доводиться проїжджати повз зупинки, у разі як місця для сидіння вже зайняті.

Євген, водій. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Справа в тому, що людям їхати треба, а виходить, що ми їх не беремо. Вони психують, ми психуємо, все психують. Це вже тиждень десь”.

Громадський транспорт у Запоріжжі. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Залякують водіїв, у нас половина машин з'їхала, бояться вже, бо вже багатьох оштрафували. У мої роки, я вже іншу спеціальність не матиму, я водій, якщо у мене відберуть права — я без шматка хліба залишуся".

Старший інспектор відділу безпеки дорожнього руху патрульної поліції в Запорізькій області Антон Журавський каже, перевезення більшої кількості пасажирів, аніж передбачено технічною характеристикою транспортного засобу — це порушення правил дорожнього руху, яке, як і раніше, передбачало накладання штрафу:

Антон Журавський, старший інспектор патрульної поліції. Фото: Суспільне Запоріжжя
Це наражає на небезпеку, як водіїв, так і пасажирів, які на перевантаженому транспорті їдуть. В деякий транспортних засобах пасажирських, заводом передбачені місця для стояння. В деяких пасажирських транспортах взагалі заборонено, щоб пасажири стояли. Ось від цього і визначається, чи порушив водій правила дорожнього руху чи ні".
Громадський транспорт у Запоріжжі. Фото: Суспільне Запоріжжя

Проте, правоохоронець зазначає, що більше контролювати ніж раніше не стали.

"Можливо, почастішали випадки виявлення таких порушень, бо водії стали більше брати таких пасажирів, які стоять, більше, ніж місць для сидіння."

У міській раді коментувати ситуацію, що сталася з громадським транспортом у Запоріжжі “Суспільному” відмовилися.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram