У тимчасово окупованому Бердянську розпочався другий етап виборчої кампанії — дострокове голосування

. Фото: Бердяська МВА

З 25 лютого в тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області розпочався другий етап виборчої кампанії — дострокове голосування на незаконно організованих "виборах" президента РФ.

Про це Суспільному розповів начальник відділу міжнародних зносин, інформаційного забезпечення та комунікацій Бердянської МВА Євген Гнибіда.

За його словами, дострокові псевдовибори розпочалися в населених пунктах, що межують з лінією зіткнення, а також для військовослужбовців РФ. Члени "виборчкомів"протягом трьох тижнів збиратимуть голоси, зазначив Гнибіда:

"Процедура звичайна: представники виборчої комісії проходять по домівках у супроводі озброєних людей і, як це було на попередніх так званих “виборах”, пропонують людям проголосувати. Люди можуть навіть голосувати на прибудинкових територіях, у громадських місцях — фактично будь-де. Для цього наявність російського паспорта не вимагається. Проголосувати вони можуть і за українським зразком документа".

Суспільне повідомляло, що перший етап псевдовиборів стартував 17 лютого. Тоді окупанти почали обходити будинки жителів, аби поінформувати про "вибори".

Що відомо про "вибори" президента РФ

"Вибори" президента РФ відбудуться з 15 по 17 березня 2024 року.

  • З 17 лютого в тимчасово захопленому Бердянську Запорізької області окупанти почали обходити будинки жителів міста, аби поінформувати їх про "вибори" президента РФ.
  • 5 лютого стало відомо, що окупанти збільшили кількість правоохоронців у тимчасово окупованому Запорізькому регіоні. За словами Івана Федорова, це для того, щоб контролю організацію виборчого процесу.
  • 1 лютого 2024 року росіяни почали завозити жителів Росії до ТОТ Запорізької області для участі в так званих виборах президента РФ.
  • 31 січня в тимчасово захопленій Кирилівській громаді, що в Мелітопольському районі, окупанти розпочали підготовку до проведення так званих "виборів" президента РФ. Так, вчителів у школах змушують говорити дітям, аби ті нагадували батькам "правильно" голосувати на "виборах" президента РФ.
  • З 29 січня 2024 року в тимчасово окупованому Запорізькому регіоні відкрили 19 пунктів подачі заяв, аби "проголосувати" могли навіть ті, хто має прописку в іншій області та без російського паспорта.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber