Дострокові "вибори" на ТОТ Запорізької області: окупанти розпочали поквартирний обхід

Вибори президента РФ на тимчасово окупованій території України. Фото ілюстративне. Фото: Associated Press

Сьогодні, 25 лютого, на тимчасово окупованій території Запорізької області росіяни розпочинають дострокове голосування у так званих президентських виборах РФ.

Про це повідомила голова Бердянської МВА Вікторія Галіціна.

Зазначається, що дострокове голосування у псевдовиборах президента Росії відбуватиметься у два етапи:

  • проведення голосування у прифронтових населених пунктах, зокрема для російських військовослужбовців;
  • "подомовий" обхід будинків для голосування у віддалених селах ТОТ області.

Для голосування, за словами Вікторії Галіціної, окупанти вимагають лише документ, який посвідчує особу:

"Виборчі комісії будуть здійснювати виїзди з урнами для голосування та бюлетенями. За словами окупантів, віддати свій голос може будь-хто — варто лише показати документ, який підтверджує особу. Необхідність мати паспорт РФ не уточнюється", — йдеться у повідомленні.

Раніше Суспільне повідомляло, що рух опору "Жовта стрічка" закликав жителів тимчасово окупованої території Запорізької області бойкотувати "вибори" президента РФ, створивши для цього спеціальний чат-бот.

Що відомо про "вибори" президента РФ

"Вибори" президента РФ відбудуться з 15 по 17 березня 2024 року.

  • 21 лютого стало відомо, що окупанти продовжують роботу щодо формування "дільничих виборчих комісій".
  • 19 лютого стало відомо, що російська влада відправила на ТОТ Півдня України спецзагони, які будуть фальсифікувати результати під час проведення псевдоголосування.
  • З 17 лютого у Бердянську росіяни розпочали поквартирний обхід жителів міста для інформування про проведення так званих президентських виборів РФ.
  • 5 лютого стало відомо, що окупанти збільшили кількість правоохоронців у тимчасово окупованому Запорізькому регіоні. За словами Івана Федорова, це зроблено з метою контролю організації виборчого процесу.
  • 1 лютого 2024 року росіяни почали завозити жителів Росії до ТОТ Запорізької області для участі у так званих виборах президента РФ.
  • 31 січня у тимчасово захопленій Кирилівській громаді, що в Мелітопольському районі окупанти розпочали підготовку до проведення так званих "виборів" президента РФ. Так, вчителів у школах змушують говорити дітям, аби ті нагадували батькам "правильно" голосувати на "виборах" президента РФ.
  • З 29 січня 2024 року в тимчасово окупованому Запорізькому регіоні відкрили 19 пунктів подачі заяв, аби "проголосувати" могли навіть ті, хто має прописку в іншій області та без російського паспорта.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber