Рух опору "Жовта стрічка" закликав бойкотувати "вибори" президента РФ на ТОТ Запорізької області

Ілюстративне, вибори президента РФ на тимчасово окупованій території України. Фото: Associated Press

Рух опору "Жовта стрічка" закликав жителів тимчасово окупованої території Запорізької області бойкотувати "вибори" президента РФ. Для цього створили чат-бот, який дозволяє ознайомитись з методами уникнення чи бойкотування псевдовиборів.

Про це повідомив рух опору "Жовта стрічка".

"Саме через цей чат-бот українці, які живуть в окупації зможуть навчитись правильно та безпечно саботувати фейкові вибори", — йдеться в повідомленні.

Так, представники руху опору створили "Бойкот.Бот", де можна дізнатися про ефективні та безпечні методи ігнорування "виборів" президента РФ.

Що відомо про "вибори" президента РФ

"Вибори" президента РФ відбудуться з 15 по 17 березня 2024 року.

  • 5 лютого стало відомо, що окупанти збільшили кількість правоохоронців у тимчасово окупованому Запорізькому регіоні. За словами Івана Федорова, це зроблено з метою контролю організації виборчого процесу.
  • 1 лютого 2024 року росіяни почали завозити жителів Росії до ТОТ Запорізької області для участі у так званих виборах президента РФ.
  • 31 січня у тимчасово захопленій Кирилівській громаді, що в Мелітопольському районі окупанти розпочали підготовку до проведення так званих "виборів" президента РФ. Так, вчителів у школах змушують говорити дітям, аби ті нагадували батькам "правильно" голосувати на "виборах" президента РФ.
  • З 29 січня 2024 року в тимчасово окупованому Запорізькому регіоні відкрили 19 пунктів подачі заяв, аби "проголосувати" могли навіть ті, хто має прописку в іншій області та без російського паспорта.

Що таке "Жовта стрічка"

Рух громадського спротиву на тимчасово окупованих територіях "Жовта стрічка" сформувався навесні 2022 року в Херсоні, а нині поширився на всі тимчасово окуповані території України.

Українці в окупації можуть приєднатися до руху через чат-бот, аби отримувати завдання, плакати, листівки та дізнаватися правила безпеки.

Суспільне також розповідало, що активісти "Жовтої стрічки" чинять опір на окупованій території Херсонщини, зокрема в Генічеську.

8 грудня 2023 року рух спротиву окупації на тимчасово окупованих територіях України "Жовта Стрічка", в особі спікера руху Ярослава Божка, нагородили відзнакою "Вогонь запеклих не пече", що присвячена організаціям волонтерів, які діють в складних умовах.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber