"Ми чекаємо, синку, тебе, повертайся": у Запоріжжі відбувся автопробіг на підтримку полонених захисників Маріуполя

Сьогодні, 17 лютого, у Запоріжжі відбувся автопробіг на підтримку полонених захисників Маріуполя — "Не мовчи! Полон вбиває!". В акції взяли участь рідні та близькі українських бранців.

Про це повідомили журналісти Суспільного із місця події.

Плакат на одній з машин учасників автопробігу "Не мовчи! Полон вбиває!" у Запоріжжі. Фото: Суспільне Запоріжжя

До акції долучилися близькі та рідні українських полонених. Учасники сформували колону з 30 машин, проїхали Набережною магістраллю та рушили в різні райони міста.

Одна з машин учасників автопробігу "Не мовчи! Полон вбиває!" у Запоріжжі. Фото: Суспільне Запоріжжя

Учасники автопробігу "Не мовчи! Полон вбиває!" у Запоріжжі. Фото: Суспільне Запоріжжя

До автопробігу долучилося подружжя Ольги та Олександра – переселенців з села Мала Токмачка на Запоріжжі. У полоні з травня 2022 року перебуває їхній син – морпіх загону морської охорони та оборонець Маріуполя:

"Його загін першим зустрів в Бердянську на катері збройну агресію. Вони були в морі, коли наступала збройна навала. Потрапив у полон це ми вже дізналися, коли побачили відео виходу з "Азовсталі" 19 травня 2022 року. До цього в нас не було ніякої звістки з квітня".
Ольга та Олександр, чий син перебуває в полоні в РФ понад 20 місяців. Фото: Суспільне Запоріжжя

Востаннє батьки говорили з сином 6 квітня 2022 року. Подружжя розповіло, якби мали б змогу передати повідомлення бійцю, то сказали, що чекають на нього:

"Ми його чекаємо дуже сильно, всі переживаєм за нього. Щоб Господь допоміг йому там витримать все. Ми чекаємо, синку, тебе, повертайся".
Учасники автопробігу "Не мовчи! Полон вбиває!" у Запоріжжі. Фото: Суспільне Запоріжжя

Учасники автопробігу "Не мовчи! Полон вбиває!" у Запоріжжі. Фото: Суспільне Запоріжжя

Серед учасників акції була й Алла – переселенка із села Софіївка Бердянського району. Вона прийшла підтримати брата чоловіка, який другий рік перебуває в російському полоні:

"На даний момент він знаходиться у Росії в полоні, стан його здоров'я – невідомий. Від полонених дізналися, що він почуває себе більш-менш нормально. Не переписувалися, ні зідзвонювалися. Останній дзвінок від нього був 27 березня".
Алла, яка вийшла на підтримку брата чоловіка – полоненого оборонця Маріуполя. Фото: Суспільне Запоріжжя

Машини учасників автопробігу "Не мовчи! Полон вбиває!" у Запоріжжі. Фото: Суспільне Запоріжжя

Син жительки Запоріжжя Ірини – український нацгвардієць – теж перебуває у російському полоні. Востаннє на зв'язок чоловік вийшов 12 квітня:

"Востаннє розмовляли 12 квітня, в той день, коли його взяли в полон. Він сказав: "Все буде Україна. Тримаємось, мам, тримаємось.".
Ірина, мати полоненого українського військовослужбовця. Фото: Суспільне Запоріжжя

Учасники автопробігу "Не мовчи! Полон вбиває!" у Запоріжжі. Фото: Суспільне Запоріжжя

Підтримати українських полонених прийшла й Тетяна – її чоловік, захисник Маріуполя, з квітня 2022 року вважається безвісти зниклим:

"Остання інформація, що він потрапив під вогонь снайпер. Поки немає тіла, я буду шукати. Більшість його побратимів потрапили в полон. Ті, хто перебувають на території РФ, там умови утримання жахливі, постійні катування, моральне й фізичне знищення. Це не те, на що заслуговують оборонці, завдяки кому вистояв Південь і вистояв Київ".
Тетяна, дружина військовослужбовця, який зник безвісти під час оборони Маріуполя. Фото: Суспільне Запоріжжя

Машини учасників автопробігу "Не мовчи! Полон вбиває!" у Запоріжжі. Фото: Суспільне Запоріжжя

Учасники акції розповіли, що неодноразово брали участь у схожих мітингах в інших містах України та будуть продовжувати виходити на акції, допоки українські бранці не будуть звільнені з полону.

Учасниця автопробігу "Не мовчи! Полон вбиває!" у Запоріжжі. Фото: Суспільне Запоріжжя

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber