На ТОТ Запорізької області окупанти розпочали підготовку до "виборів" президента РФ

Ексклюзивно
Виборчі скриньки, що використовують під час "псевдовиборів". Фото: Telegram/Бердянська МВА

Окупанти розпочали підготовку до "виборів" президента РФ на тимчасово захоплених територіях Запорізької області. Зокрема, інспектують майбутні "виборчі дільниці", дозволяють голосувати за українськими паспортами та завозять росіян, щоб збільшити кількість голосів.

Про це розповів Суспільному голова обласної військової адміністрації Іван Федоров.

Зокрема, за його словами, в Мелітополі збільшилась кількість поліцейських:

Іван Федоров, голова ЗОВА. Фото з Facebook-сторінки Івана Федорова
"Росіяни завізли на територію Запорізької області нові підрозділи поліцаїв, їх основна мета, перш за все, охороняти тих колаборантів, хто погодився брати участь в організації виборчого процесу. А також організовувати походи по будинках, де вони будуть начебто збирати голоси, щоб хоч якось підвищити явку на цих фейкових виборах".

В Бердянську окупанти вже почали відкривати пункти прийому документів для росіян, які перебувають на окупованих територіях України — розповіла начальниця міської військової адміністрації Вікторія Галіціна. За її словами, окупанти також ухвалили рішення про можливість голосування за українськими паспортами:

Вікторія Галіціна, начальниця Бердянської МВА. Фото: Telegram/Вікторія Галіціна
"Таку ініціативу росіяни реалізують в рамках проєкту “Мобільний виборець”. За нашою інформацією, на сьогодні щонайменше один такий пункт розміщується в Бердянську за адресою вул. Праці 47. З 17 лютого росіяни почнуть обходити мешканців Бердянська за місцем їх реєстрації і розповідати про можливість участі у так званому волевиявленні".

За словами посадовиці, як і в попередні рази під час псевдореферендуму і псевдовиборів, окупанти проводитимуть вибори впродовж трьох днів, і знову реалізовуватимуть поквартирний обхід:

"Незважаючи на всі заклики та погрози окупантів, частина містян все ще не отримала документи російського зразка.Тобто, росіяни вдруге допускатимуть до так званого голосування громадян іншої держави".

У селищі Кирилівка окупанти розпочали агітацію у школах. За словами голови селищної ради Івана Малєєва, там щодня школярам розповідають про Володимира Путіна, а також наполягають на тому, аби діти нагадували про нього батькам:

Іван Малєєв, голова Кирилівської селищної ради. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Наполегливо рекомендують, я б сказав так. Нам скидали деякі переписки вчителів, що директорка школи розповідає про те, що я наполегливо рекомендую вам майже кожного дня нагадувати і прославляти “великого Путіна”. Я думаю, ще такої активної агітації немає, але я розумію, що вона ось-ось почнеться".

В Енергодарі ситуація для окупантів не найкраща, адже з місцевого населення там залишилось близько 20%, каже міський голова Дмитро Орлов. За його словами, через масову відмову від отримання російських паспортів, місцевим теж дозволили голосувати за українськими документами. А представники “Росатому” можуть віддати свій голос дистанційно:

Дмитро Орлов, міський голова Енергодара. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Агітація йде повним ходом і формуються певні комісії виборчі, і формується “дистанційне голосування”. Тобто, люди будуть, окупанти будуть з озброєнням ходити по квартирах і вмовляти зробити вибір дистанційно тим, хто не може дійти до “дільниць”. Є система так званого дистанційного голосування, тобто, люди, які перебувають не за місцем реєстрації, то вони можуть віддати свій голос по тому місцю, де вони перебувають, або у відрядженні, або ще десь".

У місті Пологи посиленої агітації не спострегається, каже міський голова Юрій Коноваленко. За його словами, це може бути пов’язано з тим, що лінія фронту тут значно ближче:

Юрій Коноваленко, голова міста Пологи. Фото: сайт Пологівської міської ради
"В паспортному столі є місце, де вони збирають підписи за висування свого президента. І люди при отримані паспортів звичайно це мають. Більше по місту місць, де б вони здійснювали діяльність, щодо фейкового проведення агітації чи висування, підготовки до виборів, наші жителі не спостерігають. У школі, у місті є куточок, де вони кажуть, що начебто це здійснюється, але людей туди не пускають. Там перебувають лише діти, батьків вже туди не пускають".

За словами Юрія Коноваленка вибори президента РФ заплановані на березень 2024 року.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram