Цього року в Запоріжжі майже дві тисячі людей звернулися зі скаргами на прояви сезонної алергії

.

У цьому році до медзакладів Запоріжжя звернулося 1700 людей з проявами сезонної алергії. Про це повідомила позаштатна алерголог Департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради Лілія Курилець в етері програми "Сьогодні. Головне" на Суспільному Запоріжжя.

Експертка зазначила, що серпень та вересень - це сезон загострення алергічних захворювань у Запоріжжі. Минулого року за весь сезон було зареєстровано 2 тис звернень від містян: "Якщо говорити про порівняння з 2004 роком, ми помічаємо чітку тенденцію зниження кількості звернень. З чим це пов'язано? Дуже хочеться сподіватися з більшою свідомістю пацієнтів, які в силу наявності великого інформаційного поля, підходять до свого здоров'я вже більш усвідомлено. Також це може бути пов'язано з тим, що ведеться посилена боротьба з карантинними рослинами в цей період."

Хто найбільше страждає від алергії

За словами Лілії Курилець, найбільше страждають особи працездатного віку - молодь та люди середнього віку. Однак, в останні роки, відзначається тененція до зростання цього захворювання у дітей. Причому, це не патологія з народження, а вже придбана хвороба. Що саме провокує її появу - відслідкувати закономірність дуже складно, - каже експертка. "Алергічна реакція - це гостра реакція імунної системи, це індивідуальна реакція. Чому так трапляється, дуже складно передбачити. У кого вона виникне, у кого не виникне, ми не можемо сказати з 100% упевненістю."

Якими можуть бути наслідки алергії

На тлі алергічних захворювань можуть посилюватися серцеві-судинні хвороби, може розвиватися гіпертонічний криз. "Алергічні реніти, про які ми в першу чергу говоримо в момент сезонності, в момент серпень-вересень - це прямий предикт до розвитку бронхіальної астми. Бронхіальна астма - це важкі напади задухи, стан, який дуже порушує якість життя пацієнта. Будь-яке захворювання респіраторного тракту, все що ускладнює проходимість дихальних шляхів, - викликає кисневе голодування," - зазначає Лілія Курилець.

Симптоми сезонної алергії

Для алергозахворювань дуже типовим є поява симптомів в одну й ту ж пору року. Тобто, якщо людина помітила, що у неї вже не перший рік такі прояви, і в минулому, і в позаминулому році було теж саме, це вже привід звернутись до лікаря. Від звичайного застудного риніту алергічні прояви можна відрізнити за наявністю свербіння. Сверблячка дуже типова: свербіж носа, очей, вух і свербіж в області піднебіння - це те, що пацієнти відзначають практично в 100% випадків.

"Прояв алергічного риніту дуже схожий з ГРВІ або застудою: сльозяться очі, з'являється велика кількість слизу з носа, починається чхання, першіння в горлі , покашлювання. Але для алергічних захворювань не є характерною поява лихоманки."

За словами Лілії Курилець, багато хто з пацієнтів має прояви перехресної алергії, такі як гострі кропив'янки та набряк квінке, що може призвести до більш складних наслідків: "З огляду на те, що ось ці карантинні рослини порошаться, людина може мати перехресну алергічну реакцію, якщо вживає потенційно алергенні овочі та фрукти (кавуну, дині, помідори, баклажани, солодкий перець тощо). Виходить, що людина дихає цим пилком, їсть цей продукт і в організмі відбувається "вибух алергенів." Тобто, стан, який вже досить загрозливий для життя."

Чи допоможе переїзд в іншу місцевість людині з алергією

Експертка зазначає, що в переїзді в іншу місцевість є певний резон. "Дуже часто раніше, коли у нас був Крим, пацієнти, хто міг собі це дозволити, на сезон виїжджали в Крим. Відчували себе чудово, поверталися до кінця вересня. Але тут потрібно розуміти, що їхати потрібно на два, три місяці. Це далеко не кожному під силу."

Якщо говорити про те, щоб виїхати зовсім, змінити місце проживання, наприклад обрати Карпати, тут потрібно пам'ятати, що в кожному регіоні є свої карантинні рослини. Так, у Запоріжжі одні трави можуть спричиняти алергію, в Карпатах - зовсім інші. Й немає гарантії, що не виникне перехресна реакція на інші алергени, - попереджає Лілія Курилець.

"Теж саме стосується зміни країни. У мене є пацієнт, котрий п'ять років тому імігрував до Німеччини і живе в Берліні. І ось, чотири роки він мені писав, як все прекрасно, а в цьому році написав: "Доктор хелп! ..."

Читайте також: У Запоріжжі відбулася акція "Кохання без амброзії"