"Кожна людина повинна пам'ятати, хто ці хлопці й звідки вони": у Запоріжжі на Алеї Героїв встановили ще понад 30 призм

Алея Героїв у Запоріжжі, 28.12.2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

Сьогодні, 28 грудня, у Запоріжжі на Алеї Героїв встановили ще 34 призми із портретами та біографіями загиблих військових — фоторепортаж.

На відкритті побували кореспонденти Суспільного.

Відкриття нових призм на Алеї Героїв у Запоріжжі, 28 грудня 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами міського голови Запоріжжя Анатолія Куртєва, ці призми з'явилася завдяки допомозі запоріжців, які вдячні за те, що сьогодні місто Запоріжжя є вільним.

“Це і велике підприємство “Мотор Січ”, це і наш відомий бізнесмен Черняк Євгеній і це просто дрібні підприємці, які висловили свою повагу. Тобто, це не за кошти родин, не за кошти бюджету — ні місцевого, ні державного” — зазначив посадовець.
Анатолій Куртєв, секретар Запорізької міської ради, 28.12.2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

На сьогодні вже є ще 250 заявок, розповів Анатолій Куртєв.

"Ми розуміємо, що потрібно буде всіх їх розташовувати. Поки що плануємо по проспекту, аби і з автівок їх бачили а там буде видно. Може, і по парку підемо, але поки що по проспекту. Хотілось би, щоб це місце було видно, щоб люди бачили і, дійсно, були вдячні".

Призма з портретом та біографією Вострікова Валерія. Фото: Суспільне Запоріжжя

Кожна людина повинна пам'ятати, хто ці хлопці та звідки вони. В нас війна, і те що зараз тихо і мирно в Запоріжжі, то це саме завдяки цим хлопцям
Анатолій Куртєвпро нові призми на Алеї Героїв, 28.12.2023

Призма з портретом та біографією Заражевського Романа, 28.12.2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

Батько загиблого воїна Олег Пошукай, розповів:

"Йому був 31 рік. Звати його Арсен. Він був дуже достойним. Він пішов воювати з перших днів, добровольцем. Він приховував від мене. Поїхав сам. Тільки потім зателефонував мені з Яворівського полігону. Він загинув у Львові після обстрілу навчального центру. Він працював на заводі, закінчив технікум. На роботі його дуже цінували".

Олег Пошукай, поруч з призмою з загиблим воїном Арсеном Пошукаєм. Фото: Суспільне Запоріжжя

Вид на Алею Героїв у Запоріжжі, грудень 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

Призма з портретом та біографією Мініна Олександра, 28.12.2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

Дружина загиблого воїна Віта Мініна розповіла, що її чоловік добровільно став на захист країни, воював у Луганській області.

"Він був найкращій. Він з усіма знаходив спільну мову й у нього було багато друзів. Його шанували. Він пішов у грудні й в лютому він помер. Він коли була можливість, він постійно дзвонив, знаходив час, щоб поговорити. Нам важливо, щоб нашого Олександра пам’ятали й знали, хто захищав Україну.

Вид на Алею Героїв у Запоріжжі, грудень 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

Нагадаємо, що усі запорізькі сім’ї загиблих воїнів, які згодні на встановлення такої призми на честь полеглого члена своєї родини, можуть звертатися до відділу соціальної підтримки захисників та захисниць України, членів їх сімей департаменту соціального захисту населення міської ради (бульвар Вінтера, 14, 2 поверх).

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram