Змінив сцену на поле бою: історія військовослужбовця із Запоріжжя на позивний Скрипаль

39-річний військовослужбовець Михайло Савицький із Запоріжжя пішов воювати добровольцем на початку повномасштабного вторгнення. Нині чоловік аеророзвідник 406-ої окремої артилерійської бригади. Виконує бойові завдання на Запорізькому, Херсонському та Донецькому напрямках. Втім, на фронті знаходить місце для творчості. Адже у цивільному житті він грав на сцені театру.

Аеророзвідник ЗСУ Михайло Савицький, у цивільному житті, понад 20 років працював актором театру та музикантом у гурті, де грав на скрипці. За це і отримав свій позивний “Скрипаль”. Спочатку чоловік вступив до лав добровольчого підрозділу “Азов Запоріжжя”, де служив 10 місяців. Каже: довелося опановувати військову справу з нуля. Втім, у навчанні Михайлу допомагали побратими.

Михайло Савицький, військовослужбовець. Фото: Суспільне Запоріжжя
Мені потрібно було навчитися, пройти курс молодого бійця, треба було психологічно адаптуватися до умов війни і взагалі зрозуміти, як це все працює. Перша військова спеціальність у мене була гранатометник, потім почав займатися дронами”.

Зараз Михайло воює у 406-ій окремій артбригаді ЗСУ. Каже: зокрема, виконує бойові завдання на Донецькому, Херсонському та Запорізькому напрямках:

Михайло Савицький, військовослужбовець. Фото: особистий архів Михайла Савицького
"Основна наша справа — це пошук техніки, артилерії противника та коригування вогню нашої артилерії. Це постійна зміна позицій, цілей, постійне пересування, напружена робота. Коли ми бачимо результат нашої роботи, ми розуміємо, що йдемо у вірному напрямку”.
Військовослужбовець Михайло Савицький у цивільному житті. Фото: особистий архів Михайла Савицького

Ретельна підготовка до бойових завдань є головною умовою на фронті, розповідає військовий. Втім, пригадує, як з ним неодноразово траплялися випадки на межі життя та смерті. Зокрема, коли брав участь у контрнаступальних діях на Донеччині:

"Був стрілецький обстріл нашої позиції. І обстріл градами, і мінометами, і багато чого було. На наступний день ми переїхали на іншу позицію, а туди, де ми розкладали дрони, прям туди прилетів снаряд. Поранив двох бійців, один, на жаль, загинув. Нас врятував просто наказ, якби ми були там, снаряд прилетів би туди, де ми знаходилися”.

Попри пережиті події, військовий не відмовляється від творчості. Каже, його скрипка завжди із ним, навіть, у гарячих точках фронту. Втім, поки що, виступає камерно — для побратимів.

Михайло Савицький грає перед побратимами. Фото: Суспільне Запоріжжя

Музика лікує та піднімає бойовий дух військових, каже “Скрипаль” та зазначає: буде бити ворога та грати для побратимів до української перемоги.

Михайло Савицький на сцені в театрі. Фото: особистий архів Михайла Савицького

Михайло Савицький, військовослужбовець. Фото: особистий архів Михайла Савицького

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber