Понад 100 тисяч гривень на ЗСУ: 12-річний переселенець з Бердянська Космо-Макс продає картини для допомоги військовим

12-річний переселенець з Бердянська Запорізької області Максим Бровченко, відомий як Космо-Макс, малює космічні та патріотичні картини, а гроші з їх продажу віддає на допомогу українським військовим. За цей рік передав понад 100 тисяч гривень на допомогу ЗСУ.

Понад рік тому Максим Бровченко разом з мамою евакуювався з захопленого Бердянська. Після тривалої адаптації в Запоріжжі вирішив, що буде допомагати військовим аби скоріше повернутися додому. Для цього малює космічні та патріотичні полотна, після — продає їх:

"За 2023 рік було намальовано близько 50 картин. Коли я малюю, я не можу знати, що я малюю, як так виходить я теж не знаю".
Картини Космо-Макса. Фото: особистий архів Оксани Бровченко

Цьогоріч Максим представив свої роботи всій Україні — загалом понад 30 персональних виставок. 27 картин продав на аукціонах. Нині взявся за нову роботу — розмальовує каски російських військових, які йому передали волонтери.

Космо-Макс з головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним. Фото: особистий архів Оксани Бровченко

Мати Максима Оксана Бровченко розповідає, цей рік для її сина видався важким, через адаптацію у новому місті та обстріли. Втім був і насиченим приємними подіями. Наприклад, хлопець зустрічався з Валерієм Залужним та подарував йому свою картину, де зображені українські військові. У свою чергу отримав від головнокомандувача ЗСУ полотно з його автографом, яке тепер пропонує обміняти на Леопард для наших захисників.

Оксана Бровченко, мати Максима. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Два місяці тому він зустрічався з Міністром МВС, також передав йому картину на якій був зображений контрнаступ, який благословляє лялька мотанка".

Донатить Максим не лише на армію. Півтора місяці тому презентував власну книгу під назвою “Планета — А”, якою хотів показати бачення світу очима людей з аутизмом. Малюнки до книги хлопець створював сам:

Книжка "Планета А" від переселенця з Бердянська Космо-Макса. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Мені було приємно, що вона вийшла, що вона зараз у продажу, я чекав на це три роки, вона ще до війни була написана".

Оксана Бровченко каже: кошти, виручені від продажу книг, підуть на допомогу для дітей з аутизмом:

Книжка "Планета А" від переселенця з Бердянська Космо-Макса. Фото: особистий архів Оксани Бровченко
"Макс окрім того, що допомагає ЗСУ він також допомагає дітям з аутизмом в Україні. Тому що Макс сам з аутизмом він розуміє з якими складнощами він стикався і тому допомагає".

Також, Максим проводив майстер-класи і навчив близько 1000 дітей по всій Україні малювати. Каже, показує дуже просту та нетрадиційну техніку, яку зможе опанувати кожен.

Майстер-класи від Максима Бровченка. Фото: особистий архів Оксани Бровченко
"Я часто роблю майстер-класи і показую, що малювати це легко. Не складно, тому що вони не складні і короткі і ми малюємо галактику".
Картини Космо-Макса. Фото: особистий архів Оксани Бровченко

У наступному році, каже Максим, найбільше бажає — це повернутися у рідний Бердянськ.

Що відомо про Максима Бровченка

Максим Бровченко переселенець з міста Бердянська, має порушення аутичного спектра. Нині з мамою Оксаною живуть у Запоріжжі. З початку повномасштабного вторгнення роботи хлопчика набули патріотичного забарвлення. Хлопець малює картини та збирає кошти на допомогу ЗСУ. У серпні 2022 року десятирічний хлопець вже перерахував на допомогу українській армії двадцять тисяч гривень.

У День молоді, який відзначали 12 серпня 2022 року, за допомогу армії хлопець отримав відзнаку від президента України Володимира Зеленського. У грудні того ж року Папа Римський Франциск отримав у подарунок картину від 11-річного художника з тимчасово окупованого м. Бердянськ Запорізької області Максима Бровченка. Подарував свою картину 12-річний художник і головнокомандувачу Збройних Сил України Валерію Залужному.

А восени 2023 року під час презентації короткометражних фільмів про штурмові бригади "Гвардії наступу" Максим намалював картину і для Міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка, зобразивши на ній переможний контрнаступ.

Підписуйтесь на Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber