Перейти до основного змісту

Впроваджували стандарти освіти РФ: двох освітянок з Мелітопольського району викрили у колабораціонізмі

Вчителька Мелітопольського району, підозрювана в колабораційній діяльності. Фото: ГУ Національної поліції в Запорізькій області

Правоохоронці повідомили про підозру в колабораціонізмі місцевій жительці тимчасово окупованого Мелітопольського району Запорізької області. Вона, за даними слідства, добровільно очолила одну зі шкіл та впроваджувала освітні стандарти Росії. Щодо ще однієї освітянки за аналогічною кваліфікацією до суду скеровано обвинувальний акт.

Про це сьогодні, 25 грудня, повідомили у пресслужбі ГУ Національної поліції у Запорізькій області та пресслужбі Запорізької обласної прокуратури.

За даними слідства, 44-річна вчителька іноземної мови добровільно обійняла посаду директорки у створеному окупаційною владою "Державному казенному закладі загальноосвітньої організації Запорізької області "Костянтинівська середня загальноосвітня школа №2 Мелітопольського району".

Зазначається, що на цій посаді жінка впроваджувала освітні стандарти РФ та організовувала пропагандистські заходи для дітей:

"Вона публічно демонструвала свої симпатії та прихильність окупаційній владі, влаштовувала урочисті заходи, покликані прославляти Росію. Крім того, вона забезпечила розміщення у приміщені закладу символіки окупантів", — йдеться у повідомленні.

Прокурори повідомили жінці про підозру за ч. 3 та ч. 6 ст. 111-1 (Колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Якщо її провина буде доведена, їй загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з можливою конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади. Розслідування триває.

Щодо іншої освітянки, директорки Приазовського ліцею та депутатці Приазовської селищної ради Мелітопольського району від забороненої партії  "ОПЗЖ", співробітники прокурори скерували до суду обвинувальний акт за фактом колабораційної діяльності (ст. 111-1 КК України).

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Топ дня

Вибір редакції