"Армія РФ вже не така, як нам по ТБ показують": історія військового Джорно, який воював на Запорізькому напрямку

Військовослужбовець на позивний Джорно у складі 47-ї окремої механізованої бригади захищав Україну на Запорізькому напрямку. Нині чоловік воює на Авдіївському, спеціалізується на аеророзвідці. Військовий каже, що війна дійсно змінює людину.

Джорно — аеророзвідник, його завдання: бути "очима" для своїх побратимів. Нині працює на дронах та "крилах".

"Мавіки — це ближній край, до пяти кілометрів за лінії бойових завдань, а крило літає набагато далі. Мавік в основному використовується в нас як моніторинг, ти висиш і дивишся, щоб там танк не виїхав. Крило — це цікавіше, ти більше як вільний мисливець. То тобі дають зону, ти в ній літаєш, знаходиш цілі, наводиш артилерію", — пояснює військовий.
Квадрокоптер "Мавік", фото ілюстративне. Суспільне Львів. Фото ілюстративне

Джорно каже, українські військові постійно вдосконалюють свої навички, але техніки бракує.

"Орлани, Зали, Суперками, С-350 і С-450, по суті класом вище. Росіяни можуть проводити більш глибинну і більш довгу розвідку, літати і збирати інформацію. Росіяни затягують окопи, вони створюють обширні загородження проти техніки, що зменшує її маневренність. Це основна проблема".
БпЛА "Орлан", фото ілюстративне. Фото: Telegram/Олександр Півненко

БпЛА "Supercam". Ілюстративне фото з відкритих джерел

Військовий розповідає, армія РФ тепер не та, з якої ми глузували на початку повномасштабного вторгнення:

"Армія РФ, не така, як по телебаченню показують. Це вже не ворог, який був у 2022 році — "чмобіки". Зараз, в основному, всі, хто вижили до цього часу, вони вже дуже серйозні супротивники. А ті, хто нові приходять, їх вчать ті, хто вижили".

За час несення служби, розповідає Джорно, неодноразово доводилося йти на ризик. Чоловік згадує, як разом із побратимами працювали із захопленого російського окопу:

"І ми виходили на окопи, вже зайняті нашими бійцями. Я опираюся, там бліндаж був, дивлюся, а там рука стирчить. Просто вони свого прикопали, щоб він не смердів".

Військовослужбовець "Джорно". Фото: Суспільне Запоріжжя

За час війни, каже військовий, зовнішньо майже не змінився, а от внутрішньо — став більш спокійним. Говорить: війна змінює людину.

"Якщо в цивільному житті були ситуації, коли я міг спалахнути, то зараз я думаю, що це того не варте".
Військовослужбовець "Джорно". Фото: Суспільне Запоріжжя

Військовий розповідає, найбільше із цивільного життя не вистачає свободи, адже армія — це відповідальність та обов’язки. Втім, готовий стояти до перемоги:

"Навіть якщо зараз не вдастся вийти на кордони 1991 року, то повинно все одно бути розуміння, що всі зробили висновки і держава стане кращою".

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram