У Запоріжжі відкрили вісім додаткових пунктів вакцинації проти COVID-19

Щеплення проти COVID-19. Фото ілюстративне. Фото: Суспільне Запоріжжя

У Запоріжжі, на території приватних медичних закладів, відкрили вісім додаткових пунктів вакцинації проти COVID-19. За словами заступника директора обласного центру контролю та профілактики хвороб Олександра Мащака, в області фіксується поступове збільшення захворюваності. Переважно виявляють штам коронавірусу "Омікрон".

За словами Олександра Мащака, з початком епідемічного сезону грипу, рівень захворюваності збільшується:

"Фактично ми маємо десь половину від епідеміологічного порогу, питання по впровадженню карантинних заходів наразі не на часі. Проте існує певний ризик для окремих прошарків населення. Перш за все, це люди похилого віку і люди з різноманітними хронічними захворюваннями".
Олександр Мащак заступник директора Запорізьккого обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами заступника директора обласного центру контролю та профілактики хвороб, на території Запорізької області нині виявляють переважно штам коронавірусу Омікрон:

"Омікрон — це більш м’який штам, тим не менш, з початку сезону вже 8 людей загинуло від цієї інфекції — це були переважно люди віком 70 та більше".
Один з пунктів щеплення у Запоріжжі, грудень 2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

Загалом, на території Запорізької області нині працює 35 пунктів щеплень проти COVID-19:

"Комунальні заклади не припиняли робити щеплення кожного дня. Тому, наразі вакцина проти COVID-19, а у нас вона виробництва Пфайзер, є. Кожен може звернутися і отримати її зовсім безкоштовно, якщо це йому положено від кількості раніше проведених щеплень", — підсумував Олександр Мащак.

Раніше Суспільне повідомляло, що з 2 жовтня по 19 листопада в Запорізькій області від COVID-19 померло семеро людей віком від 73 до 89 років.

"Ризик захворіти знижується на 94% за повної вакцинації проти COVID-19", — нагадали тоді в Запорізькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber