"Вся Україна тоді повстала": у Запоріжжі вшанували пам'ять героїв Небесної Сотні

Квіти біля пам'ятника героям Небесної Сотні. Фото: Суспільне Запоріжжя

Сьогодні, 21 листопада, у Запоріжжі біля монумента "Честі і гідності", присвяченому Небесній Сотні, поклали квіти. Щороку 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, десять років тому, розпочалася Революція Гідності. Серед її учасників були й жителі Запорізької області, четверо з них — загинули.

Пам'ятник героям Небесної Сотні у Запоріжжі. Фото: Суспільне Запоріжжя

До вшанування пам'яті Небесної Сотні долучилися очільники міста та області, представники ГУ Нацполіції та ГУ ДСНС, інших державних структур, військові та небайдужі жителі Запоріжжя.

Вшанування пам'яті героїв Небесної Сотні, 21 листопада 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

Вшанування пам'яті героїв Небесної Сотні, 21 листопада 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

Серед тих, хто прийшов до монумента, був і Павло Бовкун — учасник Майдану в Києві та Запоріжжі. Чоловік пригадує, що з першого дня брав участь в акціях протесту Революції Гідності:

"Я пишаюся тим, що з першого дня був серед тих людей, які хотіли гідності в нашій країні. У мене перед очима ситуація, коли ми приїхали до Києва, після побиття студентів, і йшли через Майдан Незалежності до Михайлівської площі. Я пам'ятаю, яка мала людей йшла, казали, що було 500 тисяч, я думаю, що там був мільйон".
Павло Бовкун, учасник Революції Гідності в Києві та Запоріжжі. Фото: Суспільне Запоріжжя

Покласти квіти до пам'ятника героям Небесної Сотні також прийшов Петро Синенко. Чоловік розповідає, що його родина брала участь як у Помаранчевій революції, так і в Революції Гідності:

"10 років тому ми всі були в шоці від того, що наша тодішня влада змогла підняти руку на найсвятіших — на дітей та студентів. Вся Україна тоді повстала проти цього".
Петро Синенко, батько загиблого героя Небесної Сотні Сергія Синенка. Фото: Суспільне Запоріжжя

Петро — батько загиблого героя Небесної Сотні Сергія Синенка, який загинув у лютому 2014 року:

"13 лютого 2014 року приїздить до нас поліцейський і питає: "Де ваш син?", а потім дуже серйозно каже: "Ми машину згорівшу знайшли". Його виклади, вивезли на кордон між Запорізької та Дніпропетровською областями, Червоний Яр. І там його спочатку розстріляли, а потім спалили машину".
Сергій Синенко разом із дружиною та дітьми. Фото: Суспільне Запоріжжя

У 34-річного Сергія Синенка залишилися батьки, дружина та четверо дітей.

Вшанування пам'яті героїв Небесної Сотні, 21 листопада 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

Серед загиблих героїв Небесної Сотні — запоріжці Сергій Синенко та Василь Сергієнко, а також уродженець Пологівського району Максим Горошишин та Розівського району Володимир Кіщук.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber