15-річна запоріжанка розробила білизну для жінок, які пережили операцію з видалення молочної залози

Анна Лисенко, яка розробила білизну для жінок, які пережили мастектомію . Фото: ГО STEM IS FEM

15-річна запоріжанка Анна Лисенко розробила білизну для жінок, які пережили мастектомію – операцію з видалення молочної залози. З цією ідеєю школярка виграла гран-прі освітнього модуля "Легка промисловість", від громадської організації "STEM is FEM" та українського бренду жіночої білизни.

"Це не недолік, це інша краса" – таку назву дала своїй колекції 15-річна Анна Лисенко. Дівчина каже, комплект складається з бра, у якому є одна чашечка, інша – це просто тканина.

Презентація Анни Лисенко для освітнього модулю. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Загалом матеріал – це бавовна +8% еластану, також матеріал фурнітури – це пластик. Кольори: чорний, білий, бежевий, червоний, тому що це стандартна колекція на кожен день. Декор – це вишивка у вигляді квітів, на місці так званого шраму".

Розробила комплекти Анна Лисенко у двох розмірах:

"Не можна замінити, як наприклад розмір 65Е на 60Д, для цих жінок - це неможливо, вони це бра вже носити не будуть".
Анна Лисенко, яка розробила білизну для жінок, які пережили мастектомію на освітньому модулі. Фото: ГО STEM IS FEM

Зі своєю ідеєю Анна виграла гран-прі освітнього модуля "Легка промисловість" від громадської організації "STEM is FEM" та українського бренду жіночої білизни, який відбувся в Києві. Захід тривав два дні, в ньому взяли участь 30 дівчат з 15 міст України.

Єлизавета Коренко, голова ГО "STEM IS FEM". Фото: особистий архів Єлизавети Коренко

"Ми працюємо з усіма, хто ще не обрав свою професію, не обрав вищу освіту. Тому цього разу - це були дівчата від 13 до 19 років. Дівчата послухали лекції щодо історії розвитку моди, одягу і впливу змін у світі на те, як змінюється одяг. Також, дівчата познайомилися з жінками, які зараз працюють в галузі. Це все ми робимо для того, щоб дівчата могли зрозуміти, "от я б хотіла робити те саме" або "я б ніколи не хотіла робити те саме", – розповідає голова ГО "STEM IS FEM" Єлизавета Коренко.

І хоча Анна в майбутньому планує працювати у сфері IT, каже, участю в цьому конкурсі, присвяченому легкій промисловості, зацікавилася.

"Насправді легка промисловість, для мене щось нове, незнайоме. Але ось так вийшло, що легка промисловість у мене Гран-Прі".

На початку модуля дівчата отримали завдання розробити власний комплект білизни, потім – представити свої ескізи. Анна розповідає, ідея створення бра для жінок з мастектомією у неї виникла одразу.

Освітній модуль під час якого дівчата отримали завдання розробити власний комплект білизни. Фото: ГО STEM IS FEM
"Я побачила фотографії усміхненої жінки і мене це дуже надихнуло. Я побачила цю посмішку, тобто, звичайна білизна робить людину такою щасливою. Вона, так, без однієї молочної залози, але вона така щаслива – це мене дуже надихнуло".

Голова громадської організації "STEM is FEM" Єлизавета Коренко каже, у роботах учасниць оцінювали в першу чергу ідею та наскільки реалістичне її виконання, крій виробів і матеріали:

"Анну ми обрали тому, що в неї була дуже цікава ідея, в першу чергу, вона взяла реальну проблему, цей сегмент ринку, який зараз не до представлений у світі, а в Україні особливо і намагалася знайти реальне, реалістичне рішення. По-друге: вона дуже добре адаптувала свій дизайн, свої моделі саме до фізичних особливостей для жінок, як пережили мастектомію. І навіть адаптувала також і під різні розміри, і саме тому її колекція отримала Гран-Прі".

Анна Лисенко виграла можливість два тижні стажуватися в одному з українських брендів жіночої білизни.

"Це найкраще, що могло тільки статися для мене, дуже приємно"
Анна Лисенко, кравчиня

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber