МАГАТЕ провела ротацію групи експертів на Запорізькій АЕС — Гроссі

Автівки МАГАТЕ у Запорізькій області. Фото: Twitter/Рафаель Гроссі

Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) успішно провела ротацію своєї місії на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС).

Про це сьогодні, 3 жовтня, повідомив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі.

Вже понад рік експерти МАГАТЕ постійно присутні на Запорізький АЕС.

"Ми продовжуємо важливу роботу для забезпечення безпеки та захисту станції. Нині ми виконуємо наші місії самостійно та з повною потужністю. Я дякую всім країнам, чий внесок робить це можливим", — сказав генеральний директор.

Нагадаємо що саме у жовтні 2022 року відбулася перша ротація представників місії МАГАТЕ.

Що відомо про присутність місії МАГАТЕ на Запорізькій АЕС

Міжнародне агентство з атомної енергії створили у 1957 році як структуру, яка мала запобігти розповсюдженню ядерної зброї та технології з її виготовлення. Іншою її функцією став контроль за мирним використанням атомної енергії у світі, зокрема створення стандартів ядерної безпеки.

Керівними органами МАГАТЕ є Секретаріат, Генеральна конференція та Рада керівників. Нині генеральним директором є аргентинець Рафаель Гроссі. Він має 6 заступників.

  • 1 вересня 2022 року місія МАГАТЕ прибула на Запорізьку АЕС. До складу місії входять експерти з Польщі, Литви, Сербії, Китаю, Франції та інших країн. Представників Британії, США та Росії у ній немає.
  • 7 жовтня 2022 року МАГАТЕ вдвічі збільшує кількість своїх експертів на Запорізькій АЕС. Так, відбулася перша ротація. Відтоді на ЗАЕС присутні четверо представників МАГАТЕ.
  • 4 листопада 2022 року на Запорізькій АЕС відбулася друга ротація експертів МАГАТЕ.
  • 2 березня 2023 року на Запорізькій атомній електростанції відбулася шоста ротація групи експертів МАГАТЕ.
  • Під час одинадцятої ротації представників МАГАТЕ на ЗАЕС, українські сапери знешкодили п'ять російських протипіхотних мін на шляху місії.
  • 2 вересня МАГАТЕ успішно провела одинадцяту ротацію групи експертів на Запорізькій АЕС.
  • 25 вересня Генеральна конференція МАГАТЕ затвердила призначення Рафаеля Гроссі генеральним директором агентства на наступні чотири роки, який починається на початку грудня 2023 року.
  • 28 вересня Володимир Зеленський повідомив, що Україна ввійшла до Ради керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії на 2023-2025 роки.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram