На Запоріжжі чоловік не може отримати компенсацію після загибелі дружини-волонтерки

Подружжя Коваленків. Фото: особистий архів Сергія Коваленка

Ірина Коваленко — лікарка, яка працювала на волонтерських засадах у "Пункті Незламності" в місті Оріхів Запорізької області. 9 липня російська авіабомба вдарила по пункту. Внаслідок обстрілу жінка загинула. Проте вже два місяці чоловік Ірини — Сергій Коваленко — не може отримати одноразову грошову допомогу.

Про історію подружжя дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Ірина мала 30-річний лікарський досвід. 11 квітня її запросили стати волонтеркою в лікарні, яку розгорнули на базі "Пункту Незламності" в Оріхові.

"Її попросили виходити на роботу щоденно з 8:00 і до 12:00, але потім вона прийшла додому і сказала, що її попросили додатково працювати, оскільки багато людей приходило. Вона дуже була досвідчений лікар", — згадує Сергій.
Сергій Коваленко, чоловік лікарки-волонтерки Ірини Коваленко. Фото: Суспільне Запоріжжя

Чоловік каже: Ірина була готова працювати понаднормово, аби допомогти іншим. Проте, 9 липня вона загинула внаслідок російського удару:

"Я почув вибухи ці. Раз подзвонив, ніхто не відповідає. Другий раз подзвонив, швидко зібрався і поїхав туди. Це був жах, там не було “Пункту незламності”, там були руїни. Це не передати словами. Це дуже важко".
Ірина Коваленко під час роботи в "Пункті Незламності" в Оріхові. Фото: особистий архів Сергія Коваленка

Сергій каже: попри те, що Ірина працювала лікаркою в "Пункті Незламності", з жінкою не уклали договір про надання волонтерської допомоги. Через це, за словами чоловіка, третій місяць він не може отримати одноразову грошову допомогу.

Адвокат Сергій Курдась стверджує: такий договір обов'язково мав укладатися, проте ця задача покладалася на органи місцевого самоврядування:

"За підписом міської військової адміністрації головою надана відповідь, що підтвердити факт волонтерства вони не можуть, ніяких договорів не укладалося. “Згідно закону “Про волонтерську діяльність”, ці відносини повинні бути оформлені”.
Сергій Курдась, адвокат чоловіка загиблої лікарки Сергія Коваленка. Фото: Суспільне Запоріжжя

У міській військовій адміністрації говорять, що дійсно запросили Ірину працювати лікаркою на волонтерських засадах, проте укласти договору не могли — волонтерської організації не існувало.

"В Оріхівській міській раді волонтерської організації як такої немає. Зареєстрованої немає і не було на той час. Ірина Миколаївна знала, що це буде за бажанням і ми говорили про те, що це було добровільно", — зазначила Світлана Мандрич, заступниця міського голови Оріхова.
Світлана Мандрич, заступниця міського голови Оріхова. Фото: Суспільне Запоріжжя

Адвокат Дмитро Гладкий стверджує: аби отримати грошову компенсацію договір про волонтерську діяльність не обов'язковий, достатньо письмових свідчень очевидців. Якщо буде відмова — можна звернутися до суду з оскарженням і він зобов'яже зробити таку виплату.

Підписуйтесь на Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber