МАГАТЕ успішно провела ротацію групи експертів на Запорізькій АЕС — Коріков

Місія Міжнародного агентства з атомної енергії у Запоріжжі, 1 вересня 2022 року, фото: AP. Місія Міжнародного агентства з атомної енергії у Запоріжжі, 1 вересня 2022 року, фото: AP

Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) успішно провела ротацію своєї місії на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС).

Про це повідомив в.о. Голови Держатомрегулювання – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ, що відбувся вчора, 1 вересня.

Олег Коріков, в.о. Голови Держатомрегулювання – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України. Фото: скриншот з трансляції брифінгу

За словами Олега Корікова, це вже одинадцята команда експертів МАГАТЕ, що буде працювати. Перед тим, як група експертів перетнула кордон України, з ними був проведений вхідний брифінг:

"В рамках вхідного брифінгу ми пояснили колегам з МАГАТЕ підстави, на яких ми співпрацюємо. Ми представляємо легітимний законний менеджмент ЗАЕС, представляємо осіб контактних Державної інспекції ядерного регулювання України та основні питання, які, на наш погляд, мають бути у фокусі", — розповів в.о. голови Державної інспекції ядерного регулювання.

Що відомо про ситуацію на Запорізькій АЕС

ЗАЕС, найбільша атомна станція в Європі, з 4 березня 2022 року захоплена російськими військовими. РФ розміщує на майданчику станції військову техніку та боєприпаси. Обстрілюють росіяни й саму станцію, руйнуючи ЛЕП, спричиняючи відключення енергоблоків і звинувачуючи в цьому ЗСУ. 5 жовтня Президент Росії Володимир Путін доручив передати у федеральну власність Запорізьку АЕС. Також росіяни створили компанію для управління ЗАЕС. В Енергоатомі назвали це рішення "нікчемним", а також нагадали, що для ЗСУ рішення РФ про "приєднання" українських територій і ЗАЕС не має значення.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber