На сайті Запорізької міської ради зареєстрували електронну петицію №8440 з вимогою ухвалити програму "Безбар'єрність для поранених захисників України в місті Запоріжжя".
Відповідну петицію 3 серпня 2023 року зареєстрував Тютюнник Олександр. Він зазначає, що необхідно забезпечити пораненим військовим зручний та безпечний доступ до всіх життєво важливих пунктів (локацій, точок) міста. Бо наявна велика кількість архітектурних бар'єрів, відсутні пандуси, підйомники на бордюрах, інші адаптовані споруди.
Олександр в електронній петиції пропонує заходи, які мають бути включені в програму щодо створення безбар'єрного простору, серед них
- Спорудження пандусів та підйомників на бордюрах. Біля громадських будівель, закладів харчування, медичних установ, навчальних закладів тощо.
- Забезпечення безбар'єрного доступу до громадського транспорту, включаючи автобуси, трамваї – спеціальні зони для інвалідних візків та мобільних крісел.
- Розміщення інформаційних пунктів по всьому місту, де будуть надаватися відомості про місця з безбар'єрним доступом, маршрути для інвалідних візків, а також контактні дані для допомоги.
- Проведення інформаційної кампанії щодо питань безбар'єрності. Зокрема, мова йде про проведення навчання персоналу різних закладів щодо коректного ставлення до людей з інвалідністю та створення спеціальних пунктів для інформаційної допомоги та консультацій.
Наразі петиція зібрала 273 голоси із необхідних 750, до кінця збору підписів залишається 32 дні.
Що відомо про безбар'єрний доступ у Запорізькому регіоні
2 серпня 2023 року під час моніторингу державних установ Запорізької області вже були озвучені пропозиції та рекомендації щодо приведення будівель у відповідність не лише вимогам доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, але й вимогам облаштування захисних споруд цивільного захисту засобами для забезпечення доступу населення, в тому числі і маломобільних його груп, включаючи осіб з інвалідністю, до укриттів.
У 2022 році після моніторингу об'єктів містобудування встановлено, що половина з них — є безбар'єрними. Зазначимо, що за результатами моніторингу за 2022 року за ступенем безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю Запорізька область опинилася на передостанньому місці.
У квітні 2021 року Кабінетом Міністрів України було ухвалено Національну стратегію із створення безбар'єрного простору в України на період до 2023 року. У межах її реалізації щороку проходять моніторинги щодо ступеня безбар'єрного простору. Тоді, за словами Олександра Билима, начальника Управління містобудування та архітектури ЗОВА, 70% перевірених об'єктів – не відповідали держнормам інклюзивності будівель і споруд, а 30% – були повністю безбар'єрними.
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber