У Запоріжжі відкрили новий шелтер для переселенців

Спальня у прихистку. Запоріжжя, липень 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

У Запоріжжі відкрився новий шелтер для переселенців, зокрема, для мам з дітьми. В ньому є кухня, ванна кімната та ліжка. Наразі у шелтері одночасно можуть проживати 12 людей.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла координаторка громадської спілки “Шелтери Запоріжжя” Любов Кінчевська.

Кухня у шелтері для переселенців. Запоріжжя, липень 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами координаторки, наразі працює не весь шелтер, а лише його частина — у прихистку триває ремонт:

“Буде розміщено 12 осіб. Є окрема кухня, шафки, дитячий куток, телевізор, ванна, туалет, пральна машинка. Ще буде встановлена сушильна машинка".

Любов Кінчевська. Фото: Суспільне Запоріжжя

Любов Кінчевська каже: кімнату облаштовували близько трьох місяців. Приміщення під шелтер надала міська влада в оренду за пільговою ціною — 1 гривня на рік. Тут працюватиме адміністратор, який займатиметься реєстрацією, розселенням та забезпеченням людей. Також мешканкам шелтеру щомісячно привозитимуть найнеобхідніші продукти, розповідає волонтерка Світлана Басан:

Ванна кімната у шелтері. Запоріжжя, липень 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

“Вони нам повинні надіслати лист-замовлення на ту кількість, яка у них проживає, наприклад, у цьому місяці. І ми їм привозимо продукти із розрахунком на цю кількість осіб. Які нам продукти надає донор, такі ми і надаємо шелтерам".

Світлана Басан. Фото: Суспільне Запоріжжя

Ця кімната — частина шелтеру, розрахованого на розміщення близько 70 людей. Він складатиметься з 10 кімнат: 6 з них розраховані на постійне проживання, 4 — на транзитне. Наразі там тривають ремонтні роботи, зазначає волонтер Юрій Щербина:

Фото: Суспільне Запоріжжя

“Вони підготовані вже під фарбування кольором, далі ми кидаємо лінолеум, робиться електропроводка, і УВКБ ООН обіцяє в серпні замінити вікна. Тут теж поміняють. І там вузьке місце - це душова і туалет. Теж потрібні спеціалісти. Ми зробимо у першу чергу душову, туалети і кілька кімнат, а далі вони каскадом будуть додаватися.”

Юрій Щербина. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами Юрія Щербини, повноцінно увесь шелтер має запрацювати вже у вересні.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber