На дні обмілілого Дніпра поблизу острова Хортиця знайшли історичні артефакти

Фрагмент гранати знайдений на Хортиці, червень 2023. Фото: НЗ "Хортиця"

На дні обмілілого Дніпра поблизу острова Хортиця знаходять історичні артефакти. Так, вже знайшли: частину грецької амфори, гудзик XVIII століття та гарматне ядро.

Про історичні артефакти, що знайшли після обміління Дніпра, розповів науковий співробітник Національного заповідника “Хортиця” Олег Тубольцев на пресконференції, що відбулася у "Музеї міста за порогами". За його словами, знахідки датуються періодами починаючи з доби енеоліту і закінчуючи ХХ століттям.

"У мене в руках ядро для пушки, це XVIII століття. Воно чугунне, у нього вставлявся гніт, яке запалювалося, ядро вставляли у ствол і вистрілювало", – каже Олег Тубольцев.

Олег Тубольцев, науковий співробітник НЗ "Хортиця". Фото: Суспільне Запоріжжя

Серед знахідок є пізня бронза, зрубна культура, бабинська культура, середня бронза... Також ямна культура, рання бронза і епоха енеоліту середньостогівська культура, розповів співробітник НЗ "Хортиця".

Артефакти знайдені на острові Хортиця після оміління Дніпра, червень 2023 рік. Фото: НЗ "Хортиця"

За словами заступника начальника відділу превентивної діяльності Нацполіції в області Олександр Кривенко, оскільки після обміління Дніпра у Запоріжжі активізувалися “чорні археологи”, було доручено ГУ Національної поліції в Запорізькій області вжити заходів щодо обмеження доступу осіб без належних дозвільних документів до визначених об'єктів, а саме до русла Дніпра.

“Нині щоденно залучається близько 132 правоохоронців, які несуть службу у складі патрулів, автомобільних, піших та спостережних пунктів”, – зазначив Олександр Кривенко.
Пресконференція НЗ "Хортиця". Фото: Суспільне Запоріжжя

Виконувачка обов'язків генеральної директорки НЗ “Хортиця” Світлана Охріменко зауважила, що:

Речі, які знаходяться на узбережжі, мають історичну цінність в комплексі, тоді, коли про них історики, археологи можуть зібрати повну інформацію. Конкретно на якій ділянці цей уламок кераміки чи кремінь знайдений, чи ще якийсь предмет, все це важливо, щоб це розуміли місцеві мешканці”.

Виконувачка обов'язків генеральної директорки НЗ “Хортиця” Світлана Охріменко. Фото: Суспільне Запоріжжя

Як раніше повідомляло Суспільне, містян та гостей міста закликають:

Якщо побачите людей з металошукачами, або які проводять будь-які розкопки на території Національного заповідника "Хортиця" негайно викликайте 102 або дзвоніть нам 0953050324.

За пошукові роботи на землях культурної спадщини законом передбачене покарання – штраф від 17 тисяч гривень або ув'язнення строком до двох років, наголосив заступник начальника відділу превентивної діяльності Нацполіції в області Олександр Кривенко.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber