У Запоріжжі просять провести громадські слухання щодо перейменування вулиці на честь загиблого азовця Сергія Павліченка

Сергій Павліченко, загиблий боєць "АЗОВу", захисник Маріуполя. Фото: Facebook/Олеся Мельниченко

На сайті Запорізької міської ради зареєстрували петицію №8342 з вимогою ініціювати громадські слухання про перейменування вулиці Лізи Чайкіної на вулицю Сергія Павліченка.

Петиція зареєстрована 1 червня парамедикинею із Запоріжжя Олесею Мельниченко. Жінка служила в полку "АЗОВ", провела понад вісімдесят днів на "Азовсталі", а потім ще майже 8,5 місяців у російському полоні. Сергій Павліченко був її командиром.

Як зазначає авторка петиції, у квітні цього року вона подавала звернення до Управління внутрішньої політики, преси та інформації Запорізької міської ради щодо перейменування вулиці Лізи Чайкіної на вулицю Сергія Павліченка.

"Мені було надано відповідь, що моя пропозиція була додана до переліку пропозицій щодо перейменування даної вулиці і питання буде вирішуватись на громадському слуханні. Прошу провести громадське слухання по даному питанню до 25.07.2023 року", – йдеться в описі петиції.

На своїй Facebook-сторінці Олеся Мельниченко зазначає:

"Сергій Миколайович наш земляк, він з Приморську. Я хочу ходити по вулиці названій його іменем! Я хочу привести його двох дітей і показати, що про їх батька пам'ятають і що нашій державі не байдуже на Героїв!"

Скриншот петиції "Ініціювання громадських слухань щодо перейменування вулиці Лізи Чайкіної іменем Сергія Павліченка", 03.06.2023 року. Фото: скрин з сайту електронних петицій міста Запоріжжя

На цей час петиція набрала 141 голос з 750 потрібних для розгляду. Збір підписів триватиме 58 діб.

Що відомо про Сергія Павліченка

Сергій Павліченко родом з Приморська Запорізької області, де жив разом з родиною до повномасштабного вторгнення. Вступив до лав “АЗОВу” ще у 2014 році. Брав участь у Широкинській наступальній операції, був у Мар’їнці, Красногорівці, Світлодарській дузі та після початку повномасштабної війни – в обороні Маріуполя.

Свій позивний "Броня" отримав за оборону на заводі "Азовсталь" торік навесні. Разом із побратимами, за наказом командування, здався в полон. Загинув 29 липня під час вибуху в Оленівській колонії, де перебували українські військовополонені. Після повернення тіла загиблого, родина чекала на проведення експертиз, тому попрощатися з ним стало можливим тільки 25 травня 2023 року, майже через рік після трагедії.

Прощання з Сергієм Павліченком у Києві, 25 травня 2023 року. Фото: Facebook/Олеся Мельниченко

У Сергія Павліченка залишилися дружина та двоє дітей – 6-річний Назар та 10-річна Аделія.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber