Герої Небесної Сотні із Запорізької області: що про них відомо

Монумент "Честі і гідності", присвячений Героям Небесної сотні в Запоріжжі. Фото: Суспільне Запоріжжя

20 лютого - День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Саме цього дня 2014 року загинуло найбільше учасників Революції Гідності – 48 людей – згідно з даними Українського інституту національної пам’яті. Загалом офіційно підтверджено 107 імен Героїв Небесної Сотні. Серед них – жителі Запоріжжя Сергій Синенко та Василь Сергієнко, а також уродженець с. Басань Пологівського району Максим Горошишин.

Докладніше про Героїв у матеріалі Суспільне Запоріжжя.

Сергій Синенко – учасник двох Євромайданів – Київського та Запорізького, а також Автомайдану.

Герой Небесної Сотні Сергій Синенко. Фото: nebesnasotnya.com

13 лютого 2014 року Сергія Синенка спалили в автомобілі за 20 км від Запоріжжя. Посмертно йому було надано звання Героя України, а в 2016 році у Запоріжжі перейменували вулицю на його честь .

Вулиця Сергія Синенка в Запоріжжі, лютий 2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

Ось, що згадує про Сергія Синенка його батько Петро Синенко.

"Шкода, що його немає з нами. Четверо дітей у нього залишилося. Ну, що я можу сказати… В нас кров козацька. Ви бачите, Господь Бог нас наділив силою духу. Прізвище Синенко каже про те, що ми козаки й завжди боремося".

Петро Синенко - батько Сергія Синенка. Фото: Суспільне Запоріжжя

Ще одну вулицю в обласному центрі перейменували на честь журналіста Василя Сергієнка, а на одному з будинків розмістили меморіальну інформаційну дошку.

Меморіальна дошка пам'яті Василю Сергієнку, Запоріжжя, лютий 2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

Василь Сергієнко народився у місті Корсунь-Шевченківський, що у Черкаській області. Згодом переїхав до Запоріжжя, де близько 5-ти років працював кореспондентом газети “Запорізька правда”. У 2009 повернувся на Черкащину. З перших днів брав участь у Революції Гідності. 5 квітня 2014 тіло Василя Сергієнка знайшли закопаним у лісі за 12 кілометрів від міста Корсунь-Шевченківський.

Герой Небесної Сотні Василь Сергієнко. Фото: Суспільне Черкаси

"Він завжди був активний і не міг дивитися на якусь несправедливість, на справи, що не по закону, коли людей якось зневажають, або утискають. Він завжди за них заступався. Він не міг сидіти просто так. Він, звичайно ж, вирішив, що зараз настав момент і, може, щось зміниться в країні", згадує дружина Василя Сергієнка Валентина.

Валентина Сергієнко - дружина Василя Сергієнка. Фото: Суспільне Черкаси

Наймолодший серед Героїв Небесної Сотні з Запорізької області – Максим Горошишин. Він народився 14 квітня 1989-ого року в селі Басань Пологівського району Запорізької області. Максим був наймолодшим у багатодітній родині з восьми дітей.

Герой Небесної Сотні Максим Горошишин. Фото: надала Марина Діденко

Максим не був осторонь подій, які відбувалися під час Революції Гідності, – зазначає начальниця відділу культури та туризму Пологівської міської ради Марина Діденко.

Начальниця відділу культури та туризму Пологівської міської ради Марина Діденко, лютий 2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Коли Максим закінчив школу-інтернат, то поїхав до Києва шукати роботу. 31 січня, під час сутичок з правоохоронцями на вулиці Грушевського, він був отруєний шкідливим газом. За інформацією нашого Пологівського краєзнавчого музею, він помер 20 лютого внаслідок саме отруєння газом, хоча йому діагностували хронічне захворювання легенів".

Дошка пам'яті Героїв Небесної Сотні в Пологах. Фото: надала Марина Діденко

У 2019-ому році на вулиці Єдності у місті Пологи відкрили пам'ятний знак Герою України Максиму Горошишину, – розповіла Марина Діденко.

Читайте також

У Запоріжжі відкрили монумент, присвячений Героям Небесної Сотні

Суди, що тривають сім років: на якому етапі слідство у справі черкаського журналіста

Підписуйтесь на Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber