МЗС України висловило протест щодо приїзду на Запорізьку АЕС російського посадовця з оточення Путіна

. Запорізька АЕС 17 жовтня 2022 року, фото: AP

У Міністерстві закордонних справ України висловили протест щодо незаконного в’їзду посадовця адміністрації президента РФ Сергія Кирієнка на тимчасово окуповану територію Запорізької області, а також щодо його перебування на Запорізькій АЕС.

Текст заяви опублікований на сайті МЗС.

У ноті йдеться про те, що такі протиправні дії посадовців держави-агресора є черговим грубим порушенням міжнародного права та законодавства України:

"Цей крок Кремля також демонструє повне ігнорування з його боку вимог трьох резолюцій Ради керуючих МАГАТЕ, які вимагають від Росії негайно вивести своїх військовослужбовців та інший персонал із Запорізької атомної електростанції з тим, щоб українські компетентні установи могли відновити повний контроль над станцією та забезпечити ядерну та фізичну безпеку під час її експлуатації".

МЗС закликало держав-членів МАГАТЕ, а також його генерального директора Рафаеля Гроссі до зусиль у протидії злочинам РФ стосовно ядерних об’єктів України та нехтуванню норм ядерної безпеки.

Також у міністерстві закликали держави-партнери та інституції ЄС прискорити запровадження дієвих заходів реагування на злочинні дії РФ стосовно ядерних об’єктів в Україні, включно з розширенням санкцій стосовно російської державної корпорації «Росатом», афілійованих з нею компаній та інституцій, а також інших ключових чинників атомної енергетики Росії.

"Окремо наголошуємо на нагальності опрацювання механізмів повного припинення співробітництва з Російською Федерацією у сфері ядерних технологій, а також обмеження прав і привілеїв Російської Федерації в МАГАТЕ", - ідеться у заяві.

Що відомо

  • Сергій Кирієнко — російський політик. Перший заступник керівника Адміністрації Президента Російської Федерації. З 2005 до 2016 року керував корпорацією "Росатом".

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram