"Ситуація небезпечна, ризики високі", — експертка з ядерної безпеки про наслідки останнього обстрілу Запорізької АЕС

. Російська військова техніка проїжджає через ворота Запорізької АЕС, Енергодар, 1 травня 2022 р. Фото: Андрей Бородулин/AFP via Getty Images

Внаслідок обстрілу Запорізької АЕС, що стався 20 листопада, пошкоджені інфраструктурні об'єкти, які необхідні для запуску 5 та 6 енергоблоків та відновлення виробництва електроенергії для потреб України.

Про це Суспільному повідомила незалежна експертка з питань ядерної енергетики та безпеки Ольга Кошарна.

На думку експертки російські окупанти використовують Запорізьку атомну станцію, як інструмент ядерного шантажу:

"Ситуація небезпечна, ризики високі, такого не було за весь час. Тому що у випадку втрати зовнішнього енергозабезпечення єдиної лінії Запорізької АЕС "Дніпро", яка під’єднує її до енергосистеми України, АЕС на разі використовує цю лінії для власних потреб, для роботи насосів та інше. У разі перебиття лінії, дизель-генератори, наприклад для шостого енергоблоку вже не зможуть працювати, а це наближає нас до аварії, схожої на Фукусіму з розплавленням активної зони. Я вважаю, що персонал ЗАЕС і в цій ситуації знайде вихід, перепідключить, щоб запрацювали дизель-генератори, на випадок втрати зовнішнього енергозабезпечення, але, на мою думку, гострота ситуації вперше досягла такого масштабу".

Раніше Суспільне повідомляло, що вночі та вранці 20 листопада на території Запорізької атомної електростанції, яка знаходиться у тимчасово окупованому Енергодарі, пролунало понад десять вибухів від обстрілів. Пошкоджені деякі будівлі, системи і обладнання.

Читайте також

МАГАТЕ загострило риторику через захоплення Росією ЗАЕС — ISW

"Український персонал виконує свої завдання під постійним тиском", — гендиректор МАГАТЕ про ситуацію на Запорізькій АЕС

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber