СБУ оголосила про підозру президенту "Мотор Січі" В'ячеславу Богуслаєву. Що відомо

. Фото: СБУ

Вчора, 22 жовтня, Служба безпеки України затримала В'ячеслава Богуслаєва, президента запорізького заводу "Мотор Січ" який спеціалізується на виробництві та ремонті авіаційних газотурбінних двигунів для гвинтокрилів та літаків. Його звинувачують у колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору.

Інформацію про затримання Суспільному підтвердили в СБУ.

Також за інформацією Служби безпеки був затриманий начальник Департаменту зовнішньоекономічної діяльності підприємства.

Речі знайдені в ході обшуку. Фото: СБУ

Керівників заводу підозрюють у постачанні товарів військового призначення для російської штурмової авіації. Згідно з інформацією слідства, вони діяли у змові з представниками російської корпорації "Ростех", яка є одним із головних виробників озброєнь для збройних сил РФ.

Для обходу санкцій на торгівлю з Росією, організатори схеми використовували підставні фірми у трьох країнах Близького Сходу, Європи і Східної Азії. Вони відправляли "замовлення" українському виробнику нібито для потреб нейтральної сторони.

Речі знайдені в ході обшуку. Фото:СБУ

Проте після одержання продукції "посередники" переправляли її до Росії. Також ворог використовував своїх іноземних спільників для ремонту та обслуговування власної авіатехніки з використанням українських запчастин.

Отриману продукцію окупанти використовували для виробництва та ремонту російських ударних вертольотів типу:

  • Мі-8АМТШ-ВН "Сапсан";
  • КА-52 "Алігатор";
  • Мі-28Н "Нічний мисливець".

Відповідні зразки армійської авіації росіяни масово застосовували для повномасштабного вторгнення в Україну.

Що відомо про "Мотор Січ"

ПАТ "Мотор Січ" — одна з провідних у світі корпорацій з розробки, виробництва, ремонту та сервісного обслуговування авіаційних газотурбінних двигунів для літаків та вертольотів, а також промислових газотурбінних установок. Розташоване у Запоріжжі.

У 2019 році журналісти bihus.info повідомляли, що "Мотор Січ", попри заборону на експорт військової техніки до РФ, продовжили постачати деталі для двигунів російській армії. Після 2017 року — через спорідненого боснійського посередника. Ця боснійська компанія відправляла вантажі з деталями для вертольотів до Росії на дві російські фірми Богуслаєва — "ВКМС" та "ВК-МС".

З 2017 року тривають розслідування та судові справи з приводу продажу контрольного пакту акцій ПАТ "Мотор Січ" власникам китайської корпорації Skyrizon. В березні 2021 року Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення накласти арешт на цілісний майновий комплекс та 100% акцій підприємства "Мотор Січ". А президент Володимир Зеленський заявив, що не дозволить Китаю або будь-якій іншій країні придбати контрольний пакет акцій підприємства "Мотор Січ". Наразі китайська сторона висунула позов проти України у міжнародному арбітражному суді на суму $4,5 млрд.

В'ячеслав Богуслаєв — народний депутат 5, 6, 7, 8 скликань Верховної ради, був членом "Партії регіонів", член депутатської групи "Воля народу". Президент ПАТ "Мотор Січ".

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram