"Під нами з сьомого по перший поверх не було". Як родина врятувалася з 9-го поверху розтрощеного будинку у Запоріжжі

. Фото: Leo Correa

Яна — переселенка з міста Пологи. Після початку російського вторгнення разом з дитиною та матір'ю переїхала до Запоріжжя. Родина винаймала квартиру на дев'ятому поверсі будинку за адресою Зестафонська, 8. Саме у тому під'їзді, в який вночі 9 жовтня влучила російська ракета.

Про те, як жінці та її родині вдалося врятуватися з розтрощеного будинку, Яна розповіла Суспільному.

Перший вибух жінка почула приблизно о другій годині ночі й одразу пішла будити дитину і матір, щоб відвести їх у безпечне місце.

Яна, пологівчанка, яка винаймала квартиру у зруйнованому будинку. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Я забігаю в кімнату, у мене в кімнаті дитина спала. Я кажу мамі, вона теж спала: "Мамо, одягайся швиденько, треба виходити звідси". І я тільки йду за речами, забігаю до дитини, думаю, зараз будитиму його, і такий хлопок, у вухах дзвенить. Дим, пиляка, все отак посипалося на мене, я не розуміла, що зі мною коїться", — розповідає жінка.

Вікна, двері та меблі були розтрощені. Жінка впевнилася, що її рідні живі, і вони разом почали вибиратися з квартири:

"Я не бачила тоді, що під нами з сьомого по перший поверх вже не було. Я швиденько взяла одяг, обтрусила його від скла, одягла його, одягла свою дитину, і ми почали виходити. У мене були зібрані речі, медикаменти, але ні одягу, нічого, ми не думали, що так вийде, нічого не складали. Склали тільки документи, і для роботи ноутбук".

Жінка має надію, що й іншим її сусідам з поверху вдалося врятуватися:

"Коли відкрилися двері, коли ми виходили, я чула крик. Дуже чоловіки кричали та бабусі. Голос був такий... видно травми отримали дуже серйозні. І сусідка вийшла, яка на нашому поверсі, стоїть, вона була у стані шоку. Я чоловіка її не бачила, бачила її одну, бачила, що жива. Навпроти сусідка теж була, але вона чомусь взагалі отак закрила двері, навпаки, у квартиру".

Після того, як родині вдалося вибратися назовні, їх прихистили близькі люди. В результаті вибуху жінка отримала легкі поранення, тож після наданої першої допомоги самотужки покинула лікарню.

"О восьмій годині нам допомогли волонтери, відвезли нас до куми, вона забрала нас до себе з мамою, з дитиною, ми трошечки оклигали, дошкандибали до медпункту, мені зробили першу медичну допомогу. Ми потім у соцмережі побачили, що обвалився наш дев'ятий і восьми поверх. Ми думали, розчистять завали, і ми зможемо якось пройти. Ми нічого не забрали", — каже вона.

Власник квартири, який здавав помешкання Яні, каже: дізнався про влучання в його будинок з соцмереж, і спочатку йому здалося, що було зруйновано сусідній під'їзд. Потім, коли стало зрозуміло, що сталося, приїхав до Яни у лікарню. Там вже дізнався, що восьмий і дев'ятий поверхи під'їзду також обвалилися.

Власник квартири. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Квартири нема, під'їзду, цієї секції. Ну, нерухоме майно то таке діло, сумно і прикро, що страждають невинні люди", — каже чоловік.

Як раніше повідомляло Суспільне, близько 2-ї години ночі 9 жовтня російські військові завдали масованого ракетного удару по Запоріжжю. За попередньою інформацією, відомо, що пошкодження близько 20 будинків приватного сектору та близько 50 багатоповерхівок. Також зазнали руйнувань 4 освітніх заклади. Зокрема ракетним ударом зруйнований під'їзд багатоповерхівки за адресою Зестафонська, 8.

Читайте також: У центрі Запоріжжя завершили розбирати завали будинків після ракетних обстрілів. Кількість загиблих зросла до 20 людей

Ракетний удар по Запоріжжю був нанесений авіацією та наземними ЗРК - Командування повітряних сил

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram