Окупанти викрали генерального директора Запорізької АЕС

Оновлено
. Запорізька АЕС. Фото: Associated Press

30 вересня окупанти затримали генерального директора Запорізької АЕС Ігоря Мурашова та вивезли його в невідомому напрямку.

Про це заявив президент ДП "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін.

За словами посадовця, близько 16:00 генеральний директор Запорізької АЕС Ігор Мурашов був затриманий російським окупаційним патрулем дорогою від станції до Енергодара:

"Автівку зупинили, його самого силоміць затримали та із зав‘язаними очима відвезли в невідомому напрямку. Наразі немає інформації щодо місця перебування Ігоря Мурашова та його долі. Його затримання створює небезпеку експлуатації найбільшої в Європі атомної електростанції".

Петро Котін звернувся до російських військових та співротібників Росатома з вимогою відпустити директора ЗАЕС та припинити ядерний тероризм:

"Окремо звертаюсь до генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі, керівника ВАО АЕС Тома Мітчелла із закликом задіяти всі можливі заходи для термінового звільнення Ігоря Мурашова із полону російських окупантів та повернення його до виконання посадових обов‘язків".

У МАГАТЕ повідомили, що звернулися до російської влади із проханням надати роз’яснення у зв’язку з повідомленнями про затримання гендиректора Запорізької АЕС, повідомляє Reuters.

"Ми зв'язалися з російською владою і просимо роз'яснень", – цитує видання представника МАГАТЕ.

Оновлення:

Російська сторона повідомила МАГАТЕ, що генерального директора Запорізької АЕС тимчасово затримано. Про це повідомляється у Твіттері Міжнародного агентства з ядерної енергетики.

"Після отримання інформації про затримання Ігоря Мурашова, генерального директора Запорізької АЕС України, МАГАТЕ зв'язалося з відповідними органами та було поінформоване, що пана Мурашова тимчасово затримано", — йдеться у повідомленні.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі висловив сподівання на швидке та задовільне вирішення питання зі звільнення гендиректора ЗАЕС.

Читайте також: МАГАТЕ: тварини спричинили вибухи біля ЗАЕС

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram