МАГАТЕ розпочало переговори щодо створення зони ядерної безпеки на Запорізькій АЕС

. Запорізька атомна електростанція. Фото: УНІАН

Міжнародне агентство з ядерної енергії розпочало переговори щодо створення зони ядерної безпеки на Запорізькій атомній електростанції.

Про це 26 вересня повідомили в НАЕК "Енергоатом" з посиланням на директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі.

Зокрема наразі він проводить зустріч із заступницею держсекретаря США з питань контролю над озброєнням і міжнародної безпеки Бонні Дженкінс.

"У центрі уваги – термінове створення охоронної зони ядерної безпеки на Запорізькій АЕС. Пріоритетом залишається робота із забезпечення безпеки ядерних об’єктів України, і підтримка США високо цінується", – написав він у Twitter.

Раніше Суспільне повідомляло, що Рафаель Гроссі вирушив до штаб-квартири ООН у Нью-Йорку для проведення консультацій щодо створення зони ядерної безпеки та захисту навколо окупованої російськими військами Запорізької АЕС.

Що відомо

  • 31 серпня до Запоріжжя прибула місія МАГАТЕ. До складу місії увійшли експерти з Польщі, Литви, Сербії, Китаю, Франції та інших країн. Представників Британії, США та Росії у ній не було.
  • 1 вересня представники МАГАТЕ прибули до Енергодара на Запорізьку АЕС.
  • 5 вересня 2022 року чотири із шести представників команди інспекції МАГАТЕ завершили роботу на Запорізькій АЕС та покинули майданчик станції. Ще двоє представників місії залишились на ЗАЕС на постійній основі.
  • 6 вересня у Міжнародному агентстві з атомної енергії опублікували звіт за підсумками свого візиту на Запорізьку атомну електростанцію. В ньому фахівці наполягали на негайному створенні охоронної зони ядерної безпеки.

Читайте також: Російські військові вчергове обстріляли ЗАЕС: пошкоджено обладнання зв'язку енергоблока

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram