Чотири з шести представників МАГАТЕ поїхали із Запорізької АЕС

. Фото: МАГАТЕ

5 вересня 2022 року чотири із шести представників команди інспекції МАГАТЕ завершили роботу на Запорізькій АЕС та покинули майданчик станції.

Про це повідомили в НАЕК "Енергоатом"

Зазначається, що два експерти продовжать роботу на ЗАЕС на постійній основі.

2 вересня генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі дав пресконференцію за результатами візиту місії на Запорізьку АЕС.

Зокрема повідомив, що місія зафіксувала наслідки обстрілів Запорізької АЕС, які призвели до порушення фізичної цілісності об’єктів електростанції. За його словами, двоє експертів організації залишаться на ЗАЕС, щоб продовжити свою роботу.

Як повідомили в НАЕК "Енергоатом", станом на 10:00 5 вересня Запорізька атомна електростанція працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки.

Наразі на станції працює тільки один енергоблок, він подає електроенергію в енергосистему України та забезпечує власні потреби ЗАЕС.

Що відомо

  • 25 серпня Запорізька АЕС вперше повністю відключилася від енергомережі. Як повідомили в Державній інспекції ядерного регулювання України, в результаті бойових дій в районі розміщення Запорізької АЕС відбулось відключення повітряної лінії ПЛ-750 кВ "Дніпровська". Таким чином, дії окупантів РФ спричинили повне відключення ЗАЕС від енергомережі – перше в історії станції.
  • 31 серпня до Запоріжжя прибула місія МАГАТЕ. До складу місії увійшли експерти з Польщі, Литви, Сербії, Китаю, Франції та інших країн. Представників Британії, США та Росії у ній не було.
  • 1 вересня представники МАГАТЕ прибули до Енергодара на Запорізьку АЕС.

Читайте також: Росія заявила, що пропустила на Запорізьку АЕС понад 60 іноземних журналістів

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram