Місія МАГАТЕ прибула до Запоріжжя

Доповнено
. Конвой місії МАГАТЕ прибув до Запоріжжя. Фото з Телеграм-каналу НАЕК "Енергоатом"

Близько 15:00 31 серпня місія Міжнародного агентства з ядерної енергії (МАГАТЕ) у складі 14 фахівців та очільника МАГАТЕ прибула до Запоріжжя.

Про це повідомили в телеграм-каналі НАЕК "Енергоатом".

Автомобільний конвой МАГАТЕ вирушив у середу, 31 серпня, вранці з Києва.

Одразу після приїзду голова МАГАТЕ Рафаель Ґроссі дав коротку пресконференцію.

Під час спілкування з журналістами він офіційно визнав, що російські військові окупували територію ЗАЕС. Також зазначив, що у планах – найближчим часом поїхати в Енергодар на декілька днів.

За його словами, наразі є домовленості з усіма безпековими групами, щоб перевірити чи є тиск на працівників, чи є обстріли та хто стріляє. Підкреслив – основна їхня місія – безпекова та контрольна.

Як раніше повідомляло Суспільне, місія МАГАТЕ сфокусується на трьох завданнях

  • фізичний захист;
  • ядерна безпека;
  • гарантії нерозповсюдження ядерних матеріалів.

У МАГАТЕ кажуть, що місія триватиме кілька днів. Представники окупаційної влади говорять про один день перебування експертів на станції.

Також окупанти не видаватимуть спецперепустки для членів місії МАГАТЕ й вони чекатимуть у черзі на блокпосту. Про це повідомив російський пропагандист та член так званої військово-цивільної адміністрації Запорізької області Володимир Рогов.

"Місія МАГАТЕ стоятиме у черзі, щоб потрапити на звільнену частину Запорізької області. А могли б безпечно, швидко і без перепон дістатися з Росії через звільнену територію", – написав російський пропагандист Рогов у своєму телеграм-каналі.

Речник МЗС Олег Ніколенко закликав російську сторону не перешкоджати роботі команди МАГАТЕ:

"Російські окупаційні війська мають припинити обстріли коридорів слідування делегації МАГАТЕ та не перешкоджати її діяльності на станції", – зазначив він.

Читайте також: Окупаційні війська РФ напередодні приїзду місії МАГАТЕ знову обстрілюють Енергодар

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram