"Ми така своєрідна артилерія, її молодші брати", — військовий "Раптор" про роботу мінометників і чому на них полює ворог

. Фото: Суспільне Запоріжжя

“Дуже потужна та мобільна зброя” — так про міномет каже військовий з позивним “Раптор”. Чоловік воює у складі мінометної батареї на Запорізькому напрямку. Як потрапив на фронт та чому ворог полює на мінометні розрахунки, він розповів кореспондентам Суспільного.

“Раптор” прибув до України з-за кордону через чотири дні після повномасштабного вторгнення Росії на територію України й одразу пішов до військкомату.

"Прилетів сюди, бо це вже моя країна, моя батьківщина. І я звичайно ж відразу, на скільки це було можливим, пішов до військкомату".

Тоді потрапити до лав Збройних сил України чоловікові не вдалося через велику кількість охочих. Вирішив записатися до територіальної оборони. Спочатку потрапив до піхоти, але потім змінив військову професію.

Фото: Суспільне Запоріжжя

Міномет, з якими нині має справу на фронті, опановував вже безпосередньо під час війни. Каже: найскладніше у роботі — розібратися з точками наведення та розрахувати цілі:

"Це як в артилерії — треба знати, як користуватися бусоллю, наприклад, як навести міномет, як скоригувати його й це все мусить робитися в якісь лічені секунди. Бо якщо ворог піднімає дрон та бачить, що розрахунок готується, то одразу буде щось "прилітати". А у цього розрахунку немає місця (щоб сховатись — ред.), бо це ж не піхота, вони мобільні, не мають ні окопів, ні бліндажів".

Фото: Суспільне Запоріжжя

"Раптор" каже, що там, де вони перебувають нині, до ворога дуже близько. Й те, що російських військових "не чути" — це заслуга бійців не тільки їхньої бригади, а й усіх батальйонів, що стоять тут.

Втім на мінометників російські окупанти полюють особливо затято:

"Міномет така цікава зброя, але за нею постійно полюють, тому що, коли розрахунок приїжджає на місце, його ніхто не чує та не бачить ще, адже він невеликий, мало людей, мала зброя. Але вже коли він починає працювати... Коли він стріляє — міною можна поцілити настільки точно, якщо правильно розрахувати, навіть, в окоп. В нас був випадок, коли ми міною поцілили в протитанкову міну. Звісно, це випадковість, але це можливо".

Фото: Суспільне Запоріжжя

Власне тому, каже військовослужбовець, ворог і намагається постійно вираховувати та знищувати мінометні розрахунки:

"Бо його роботу (розрахунку — ред.) завжди можна скоренько скрутити та переїхати на інше місце, але якщо тебе вже виявили, то туди прилітає все що можна, все, чим тільки можуть вони накрити — від СПГ до навіть "Градів". Для них не є проблемою вкинути касету "Града", щоб тільки подавити міномет, бо він може наробити їм багато неприємностей".

Читайте також: Замість посоха — автомат. Запорізький святий Миколай відстоює територіальну цілісність України

"Ми звідси нікуди не підемо", — боєць Запорізької ТрО із позивним "Дід" розповів про мотивацію воювати

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram