"Війна показала, хто є хто". Жителька Гуляйполя розповіла про життя під обстрілами та рішення виїхати з міста

. Фото: Суспільне Запоріжжя

На території Тернуватської громади, що розташована на межі Запорізької та Дніпропетровської областей, наразі знайшли прихисток 250 вимушених переселенців. В основному це жителі Гуляйполя та навколишніх сіл.

Жителька Гуляйполя Лідія розповідає, майже три місяці перебувала у місті, яке обстрілювали окупанти.

"Ми якраз тут з чоловіком спимо, як ракета летіла, і воно ж уламки летіли. І я так перелякалась, після операції у мене це коліно, скочила і давай одразу Богу молитися. Думала, серце у мене вискочить, мене всю кидало прямо. Завдяки чоловіку, дякую йому, він мене обійняв та заспокоїв".

Пані Лідія переїхала в Тернувате з Гуляйполя два місяці тому. І лише минулого тижня наважилася з'їздити додому, у гості:

"На цей момент хата ціла. У нас один сусід є, я йому така вдячна, він нам годує наших котів, курей, за хатою дивиться. І продукти ми повезли й воду повезли сусідам. Я хочу сказати, найголовніше зараз, що війна показала, хто є хто. Люди настільки стали сильні духом, щирі, вірять у перемогу, ми всі молимося, всі допомагають".

Жінка згадує, не могла всидіти на місці, коли була у Гуляйполі, хотіла бути корисною, тож готувала обіди для українських воїнів. А потім діти подружжя наполягли на евакуації. Виїхали до Тернуватого, бо, як каже пані Лідія, все ж ближче додому:

"Всі хочуть додому, де б ми не їздили, де б не були, всі молимося. І всі хочуть саме додому повернутися. Навіть чоловік мій каже, якщо навіть хати не залишиться, буду в сараї жити, але додому. Всі додому хочемо".

Лідія зізнається, якби не її 56 років, то пішла б працювати до військових на кухню чи у медсанчастину. Втім зараз у Тернуватому на громадських засадах допомагає у місцевому центрі зайнятості.

Читайте також: "Змусили натягнути на обличчя шапку та вивели з дому". Жителька Мелітополя два місяці жила в гаражі у полоні окупантів

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram