Співробітники Служби безпеки України виявили, хто сприяв незаконному вивезенню понад 650 тисяч тонн українського зерна. З тимчасово окупованих територій Запорізької та Херсонської областей було вивезено зерна на понад $200 млн.
Про це 4 серпня повідомили в СБУ.
Як йдеться у повідомленні, у справі фігурують:
- очільник російської "адміністрації" на тимчасово окупованій території Запорізької області Євген Балицький;
- самопроголошений "в.о. мера Бердянська" Олександр Сауленко;
- "директор" Бердянського морського порту Володимир Стельмаченко.
Їм оголосили про підозру в колабораційній діяльності, посібництву державі агресору та порушенні законів і звичаїв війни.
На майно Балицького (у тому числі 4 повітряних судна малої авіації, які перебувають на Київщині) та корпоративні права, які належать йому та його сім’ї (на загальну суму понад 149 млн грн) накладено арешт.
"Колаборант Балицький видав "розпорядження", на підставі якого на окупованих територіях було введено тимчасову адміністрацію. У результаті цього псевдопідприємству "Державний зерновий оператор" було незаконно передано майно 7 агропромислових комплексів і зернових терміналів на території Запорізької області", — зазначають в СБУ.
Там також додають, що самопроголошений бердянський "мер" Сауленко та псевдодиректор місцевого порту Стельаченко забезпечили вилучення зерна зі складів та завантаження його на морське судно Zhibek Zholy під російським прапором.
"Оперативниками задокументовано вивезення морським транспортом викрадених з тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей українських зернових через морські порти та термінали, які розташовані на ТОТ Крим", — інформують у службі безпеки.
Спецслужбовці встановили, що РФ залучила до незаконної діяльності морські судна під російськими та сирійськими прапорами: "Надежда", "Сормовский-48", "Федор", "Матрос Кошка", "Матрос Позынич", Zhibek Zholy, "Св. Костянтин", "Михаил Ненашев", LAODICEA. Незаконному відвантаженню викраденої пшениці вдалося запобігти. Нині на ці судна накладено арешт. Також спецслужбовці планують накласти арешт іще на 5 суден, якими незаконно вивозиться зерно. Щодо них триває спільне розслідування з правоохоронними органами США, Туреччини, Лівану та інших країн.
У СБУ також підкреслюють, що Туреччина, Єгипет та Ліван відмовляються приймати та розвантажувати вищеназвані судна.
Читайте також: Ліван не взяв до уваги докази України й зняв арешт із сирійського судна, яке перевозило крадене РФ збіжжя — МЗС