У волонтерському хабі Запоріжжя щоденно працює дитяча “Локація позитиву”

. Фото: Суспільне Запоріжжя

У волонтерському хабі Запоріжжя, де надають першу допомогу вимушеним переселенцям, щоденно працює дитяча “Локація позитиву”. Дітей намагаються відволікти від жорстокої реальності сьогодення за допомогою майстер-класів прикладної творчості, розважають аніматори та проводять заняття з використанням методики каністерапії.

На місці побували журналісти Суспільного Запоріжжя.

У хабі проводять практичні заняття з каністерапії із дітьми.

Каністерапія — це практична методика лікування й реабілітації з використанням собак, пояснює психологиня, каністерапевтка та голова громадської організації “Доктор Дог” Олена Сердюк:

Фото: Суспільне Запоріжжя

"Це — Євсей, мисливський спанієль. Нам вчора виповнилося п'ять рочків. Він з шести місяців навчався каністерапії. Нас навчала німецька організація “DIZ”. Навчала у проєкті “Терапевтичні собаки для України”. Це сертифікована собака. Це собака, яка вже чотири роки працює з дітьми".

Діти з тимчасово окупованих територій навчалися годувати та доглядати за собакою, провели умовне тренування для Євсея, а згодом прикрасили його різнокольоровими прищіпками.

Фото: Суспільне Запоріжжя

"З того моменту, коли Євсей з'являється на майданчику, у дітей з'являються посмішки. З'являється бажання, цікавість. І діти виходять з нашого майданчика зовсім іншими", — зазначає каністерапевтка.

Читайте також: Гумор під час війни. Хто така "нармальная руская женщіна" Тамара

"Дитина не плаче. Не переживає. З дітками грається. Не сам. Не звертає увагу на те, що відбувається у даній ситуації. Дуже корисно", — ділиться мама Ольга, яка приїхала з дитиною з села Новозлатопіль Розівського району Запорізької області.

Студентка педагогічного коледжу Запоріжжя Дарія Потапова каже, працює тут аніматором з дня відкриття волонтерського хабу. За її словами, працювати із дітьми в умовах війни не складно, але не всі одразу переключаються на групові розваги:

Фото: Суспільне Запоріжжя

"Вони бачать великого “Пряню” і відразу розуміють, що це Пряня зі Шрека. Їм дуже сильно подобається і вони відразу йдуть на контакт. Але є й діти, які дуже бояться, соромляться і відразу йдуть до мами".

Поруч із ігровим майданчиком — місце, де працівники міського Палацу дитячої та юнацької творчості навчають дітей творчості.

"Ми виготовляємо з діточками ось такі маленькі лялечки-обереги. Одна називається — Благодать, а інша — Щастя. Благодать — у неї ручки підняті догори і вона просить благодаті для дитини, яку оберігає і каже: духом не занепадай, рук не опускай. А Щастячко — у неї довге волосся, щоб у вас була завжди щаслива і довга дорога. І без усіляких перепон", — розповідає керівниця гуртка декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва Запорізького міського Палацу дитячої та юнацької творчості Оксана Туз.

Фото: Суспільне Запоріжжя

"Ці майстер-класи — це контакт. Це — спілкування. Дитина забуває, те що вона бачила. Вона робить якісь поробки і забирає потім цей оберіг із собою. Всі заняття закінчуються обнімашками. І це дуже важливо для діточок, щоб вони трошки розслабилися і почували себе комфортно", — наголошує Людмила Маринюк, директорка Запорізького міського Палацу дитячої та юнацької творчості.

За словами дитячої аніматорки Дарії Потапової, щодня до “Локації позитиву”, в залежності від кількості евакуйованих, приходить близько ста дітей.

Читайте також: Мертві чеченці, Арестович та жарти між бомбардуваннями — стендап в укритті.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram