Російські війська залишаються у Бердянську

. Фото: Associated Press

Станом на 28 лютого російські війська залишаються у Бердянську, який окупували минулої доби. Ракетного удару було завдано по Бердянському морському порту. Також було поранено цивільного.

Про це у своєму відеозверненні об 22:30 повідомив в.о. міського голови Бердянська Олександр Свідло.

"Сьогодні через обстріл комунального авто, постраждав його співробітник. Йому надали необхідну медичну допомогу".

У місті відновили роботу котельні, тепла не було близько доби.

"Міський транспорт не працював й завтра не працюватиме. Тут є кілька факторів, що впливають на цей процес. Перше — це відсутність потрібного рівня безпеки. Рухаючись, мікроавтобус, чи автобус, наповнений людьми, це високий ризик. Ми не готові брати на себе відповідальність у зв'язку з тією ситуацією, що нас оточує. Друге — це обмеження запасів газу пропану".

Олександр Свідло повідомив, що наразі у місті не відбуваються поховання, через те, що немає доступу до цвинтаря — там дислокується російська техніка. Є проблеми з інтернет-провайдерами:

"Про перспективи відновлення говорити зарано, оскільки доступ до вежі заблокований військовим угруповуванням".

За його словами, робота поліції вчора була заблокована російськими військами. Сьогодні вони частково виконували свої функції, але працювали в штатському.

Згадав у своєму зверненні секретар міської ради й про сьогоднішній мирний мітинг, що відбувся під стінами міської ради.

Раніше 28 лютого в окупованому Росією Бердянську мешканці вийшли на мітинг за Україну. Перед танками РФ та іншою військовою технікою люди кричали "Смерть ворогам!", "Путін х...йло!", "Русский корабль, иди нах...й" і "Банду геть!".

Секретар міської ради так прокоментував ініціативу мешканців:

"Сьогодні вранці до будівлі виконкому прийшли бердянці, щоб висловити свою громадянську позицію. І я дуже вдячний їм за це. Водночас мені не зовсім зрозуміла позиція деяких представників громадськості, котрі розхитують й так не просто ситуацію в місті. Своїми домислами про те, що влада не прийшла не мітинг та не бере участі в якихось переговорах, бо "здала" місто. Я нагадую для всіх, для того, щоб сказати в обличчя озброєним людям, що Бердянськ це Україна й ми не будемо здавати наше місто, мені на мітинги ходити не треба. Я це зробив ще вчора".

Раніше Олександр Свідло повідомив, що ввечері 27 лютого у будинок Бердянського виконкому зайшли озброєні військові, представились солдатами РФ та проінформували, що всі адмінбудівлі міста під їхнім контролем. Також вони взяли під контроль міськраду.

Читайте також: Вторгнення в Україну: ситуація в Запорізькій області

Бердянський район окупований — Запорізька обласна військова адміністрація

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram