У Запоріжжі провели дві операції з пересадки нирок від посмертного донора

. Фото: unsplash

17 жовтня, коли в Україні відзначали День донорства та трансплантації, до місцевого Центру трансплантології повідомили про появу донора, а його рідні дали згоду на посмертну пересадку органів. Трансплантологи під керівництвом професора, завідувача кафедри шпитальної хірургії Запорізького державного медичного університету Андрія Никоненка пересадили нирки двом запоріжцям.

Про це під час пресконференції 19 жовтня розповів лікар-хірург, завідувач відділення трансплантації та ендокринної хірургії Запорізької обласної клінічної лікарні Ігор Русанов.

"Один із пацієнтів вже втратив свій судинний ресурс для гемодіалізу і без пересадки органу він би загинув. Про донора можемо сказати, що йому було 37 років. У нього стався ішемічний інсульт. Щодо донора, у нього не було медичних протипоказань. Зі всіх пацієнтів за медичними показниками тільки 5-6% можуть стати донорами. З них 5-6% стають донорами, оскільки родичі дають згоду", — каже Ігор Русанов,

Ігор Русанов. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами Андрія Никоненка, який керував пересадкою, основний етап операції — нетривалий. Орган потрібно пришити та відновити кровообіг у максимально короткий час. Для цього необхідно від 20 до 40 хвилин. Загалом, із підготовкою судин до операції, все може тривати 2-2,5 години.

Андрій Никоненко. Фото: Суспільне Запоріжжя

А 12 жовтня, за допомогою запорізьких трансплантологів, печінку від місцевого донора пересадили хворій дівчинці у Київському Інституті імені Шалімова.

"Існує єдиний реєстр реципієнтів. Система обирає тих пацієнтів, які цього потребують у першу чергу. У Запоріжжі є такі пацієнти, яким необхідно пересадити печінку. Але в цей момент у Києві в Інституті Шалімова помирала дівчинка з відторгненням органу, який їй пересадили від родича. Тому від донора, якому було 57 років, ми зробили експлантацію органу тут, у Запоріжжі, і передали його нашим колегам у Київ. Все це відбулось в Україні вперше", — розповів Ігор Русанов.

Вперше орган доправили звичайним рейсовим літаком, у супроводі лікарів та правоохоронних органів. Переліт тривав дві години, після чого, запорізькі хірурги допомогли здійснити операцію.

Що відомо:

  • Верховна рада під час засідання 21 вересня прийняла за основу законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині зі спрощення донорства й пересадки органів.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber