Посмертне донорство. Органи померлої запоріжанки терміново трансплантували трьом людям

.

Органи 42-річної запоріжанки, яка померла 24 квітня внаслідок інсульту, трансплантували трьом хворим. Дозвіл на вилучення органів надав чоловік померлої. В транспортуванні органів брали участь МВС та Нацгвардія.

Про це повідомляє пресслужба Нацгвардії та заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Мультиорганний донорський забір здійснили спеціалісти Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова разом зі спеціалістами Запорізького центру трансплантації. Одну з нирок трансплантували в Запоріжжі одразу.

Читайте також: Операцію з трансплантації кількох органів від одного донора провели в Запоріжжі

Ще одну нирку і печінку терміново доставили до Києва літаком АН-26 Нацгвардії України, адже після вилучення вони придатні до трансплантації протягом короткого терміну. Нирку пересадили 11-річному хлопчикові, який був прикутий до апарату штучної нирки в дитячій спеціалізованій лікарні "Охматдит". Печінку трансплантували пацієнтці інституту Шалімова, у якої був діагностований цироз.

За словами Геращенка, в електронному сервісі "Дія" планується впровадження сервісу, за допомогою якого кожен повнолітній українець зможе дати дозвіл на донорство.

Читайте також: Трупне донорство - чи готові до нього на Запоріжжі. Пояснює експерт

Що відомо

  • З 1 січня 2020 року за Законом України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” НСЗУ виконує функцію замовника медичних послуг з трансплантації.
  • На початку 2020 року МОЗ запустило пілотний проєкт, до якого увійшли 12 медичних закладів у Києві, Львові, Одесі, Харкові, Дніпрі, Ковелі, Запоріжжі та Черкасах. Отримавши відповідну ліцензію, вони стали Центрами трансплантації. 10 із них вже отримало фінансування на 2020 рік. За підрахунками МОЗ, цих коштів має вистачити на понад 100 трансплантацій цьогоріч.
  • Трансплантологічна діяльність базується на основі Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів і тканин (ЄДІСТ). Повноцінний запуск якої відбувся з 1 січня 2021 року. Система містить низку даних, серед яких і дані про донорів та пацієнтів.