Завгосп Запорізької інфекційної лікарні поновлений на посаді та виконує свої обов'язки

. Суспільне Запоріжжя

Завгосп Запорізької обласної інфекційної лікарні Ігор Носов поновлений на посаді. Запорізький апеляційний суд скасував рішення про його відсторонення, ухвалене Орджонікідзевським районним судом 10 лютого строком на 60 діб.

Це Суспільному підтвердив директор інфекційної лікарні Володимир Шинкаренко.

"Наразі Ігор Носов виконує свої обов'язки, чим приносить велику користь нашому колективу та нашій лікарні", — заначив Володимир Шинкаренко.

Рішення про відсторонення строком на 60 діб Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя прийняв 10 лютого. Суд задовольнив клопотання слідчого у зв'язку з досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 270 (Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки), ч. 2 ст. 272 (Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людей) КК України.

Адвокати Ігоря Носова подали апеляційну скаргу в Запорізький апеляційний суд, який скасував ухвалу Орджонікідзевського та поновив Ігоря Носова на посаді завідувача господарчо-обслуговувальним персоналом КНП «Обласна інфекційна клінічна лікарня».

Нагадаємо, 5 лютого поліція Запоріжжя оголосила підозру завгоспу обласної інфекційної лікарні у порушенні правил безпеки, що спричинило загибель чотирьох людей. Слідчий суддя Орджонікідзевського суду обрав для підозрюваного запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.

Суспільне Запоріжжя

Прокуратура намагалась оскаржити й взяти Носова під варту на 60 діб. Однак апеляційна скарга була відхилена. Під час судового засідання прокурор навів аргументи, чому Ігоря Носова необхідно взяти під варту. За його словами, у медзакладі були грубо порушені вимоги протипожежної безпеки, що призвело до трагедії й загибелі 4-х осіб.

Сам Ігор Носов стверджував, що не має ніякого відношення до обслуговування медичного обладнання, яке вибухнуло вночі 3 лютого поточного року. Також він повідомив суддям, що неодноразово подавав бюджетний запит до Запорізької обласної ради з проханням профінансувати встановлення у лікарні автоматичної протипожежної сигналізації.

"Засоби пожежогасіння, за які відповідав Ігор Носов вони всі сертифіковані, всі вчасно заправлені, всі спрацювали. Якби не вогнегасник, яким черговий лікар загасив полум'я, то ситуація могла скластися по іншому. Я його провини в цьому (в пожежі - ред.) ніде не бачу", — додав Шинкаренко в коментарі Суспільному.

Що відомо

  • 3 лютого о 23.00 на першому поверсі в одній з палат реанімації Запорізької обласної інфекційної лікарні сталося займання. Під час ліквідації було врятовано 8 людей, але знайдено 4 тіла загиблих, серед них лікарка 1994-го року народження та троє хворих, які перебували на штучній вентиляції легень.
  • ГУ Нацполіції у Запорізькій області розпочало слідчі дії у зв'язку із пожежею у обласній інфекційній лікарні. Відповідального за техногенний та протипожежний стан лікарні затримали. Слідство розглядає кілька версій причини пожежі, серед яких можливі порушення пожежної безпеки, техніки безпеки під час роботи з обладнанням, а також несправність медичного обладнання.